AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutu “CRDF Global Baku” seminarında iştirak etmişdir
11 dekabr 2015-cü ildə "Caspian Plaza” mərkəzində "CRDF Global Baku” çərçivəsində seminar keçirilmişdir. SeminardaAMEA-nın  "Xarici əlaqələr” şöbəsinin müdir müavini Z. Əliyeva və İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Şöbə müdiri T.Babayev iştirak etmişlər.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun "Xarici əlaqələr və innovasiya” şöbəsinin müdiri, Azərbaycanda AB-ninHORİZON 2020 İCT və FET üzrə milli təmsilçisi,texnika üzrə fəlsəfə dokroru T. Babayev  HORİZON 2020  "Müxtəlif olkə tədqiqatçılarının AB-nin Elmi Tədqiqat və İnnovasiya layihələrində iştirak etmək imkanları” mövzusunda məruzə ilə çıxış etmişdir. Çıxışın birinci hissəsində AB-nin elmi-tədqiqat və texnolojı inkşaf çərçivə programlarının 1984-cü ildən bu günə kimi tarixi və məqsədləri barədə məlumat verilmişdir.İkinci hissədədinləyicilər HORİZON 2020 programının strukturu, əsas məqsədləri və istiqamətləri barədə ətraflı məlumat aldıar. Üçüncü hissə alim və tədqiqatçıların HORİZON 2020 proqramında iştrak etmək imkanlarına həsr edildi: layihə mövzuları və elan olunan tenderlərin axtarışı, konsorsiumların yaradılması, layihə təkliflərinin hazırlanması və qiymətləndirilməsi və s.
Çıxışdan sonra geniş müzakirələr aparılmış və T. Babayev iştrakçıların  suallarını cavablandırmışdı.

The İnstitute of Control systems participated in the CRDF Global Baku Workshop
CRDF Global Baku Workshop was held at the Caspian Plaza on 11 December 2015. More than 20 participants took part in workshop. Deputy chief of International Relations Department of ANAS Ms.Zarifa Aliyeva and Head of department of the Institute of Control Systems take part in Workshop.
Dr. T. Babayev, ICT&FET NCP HORİZON in Azerbaijan, director of RİTA, head of "International Relations and Innovation” department of the Institute of Control Systems made a presentation on HORİZON2020 "Opportunities presented for researchers of different countries to participate in European research projects” at the workshop. In the first part of the presentation, information was given on the history and aims of EU framework programs from 1984 to the present. The second part of the presentation was devoted to detailed information on Horizon2020, its structure, main areas and topics. The third part dealt with the participation in the program: search and selection of subjects, preparation of project proposals, evaluation of submitted project proposals, etc.
During the discussion that followed the presentation, Dr. T. Babayev answered the interested participants' several questions.