AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutu “CRDF Global Baku” seminarında iştirak etmişdir
11 dekabr 2015-cü ildə "Caspian Plaza” mərkəzində "CRDF Global Baku” çərçivəsində seminar keçirilmişdir. SeminardaAMEA-nın  "Xarici əlaqələr” şöbəsinin müdir müavini Z. Əliyeva və İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Şöbə müdiri T.Babayev iştirak etmişlər.
İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun "Xarici əlaqələr və innovasiya” şöbəsinin müdiri, Azərbaycanda AB-ninHORİZON 2020 İCT və FET üzrə milli təmsilçisi,texnika üzrə fəlsəfə dokroru T. Babayev  HORİZON 2020  "Müxtəlif olkə tədqiqatçılarının AB-nin Elmi Tədqiqat və İnnovasiya layihələrində iştirak etmək imkanları” mövzusunda məruzə ilə çıxış etmişdir. Çıxışın birinci hissəsində AB-nin elmi-tədqiqat və texnolojı inkşaf çərçivə programlarının 1984-cü ildən bu günə kimi tarixi və məqsədləri barədə məlumat verilmişdir.İkinci hissədədinləyicilər HORİZON 2020 programının strukturu, əsas məqsədləri və istiqamətləri barədə ətraflı məlumat aldıar. Üçüncü hissə alim və tədqiqatçıların HORİZON 2020 proqramında iştrak etmək imkanlarına həsr edildi: layihə mövzuları və elan olunan tenderlərin axtarışı, konsorsiumların yaradılması, layihə təkliflərinin hazırlanması və qiymətləndirilməsi və s.
Çıxışdan sonra geniş müzakirələr aparılmış və T. Babayev iştrakçıların  suallarını cavablandırmışdı.

Институт Систем Управления принял участие в семинаре «CRDF Global Baku»
04 декабря 2015 года в центре «Caspian Plaza» прошел семинар «CRDF Global Baku». В семинаре участвовало более 20-ти ученых. В семинаре приняла участие зам. начальника отдела «Зарубежных Связей» НАНА Зарифа Алиева и , начальник отдела "Зарубежных связей и инноваций" Института Систем Управления Др. Тофик Бабаев.
Начальник отдела "Зарубежных связей и инновации" Института Систем Управления, Национальный Представитель ICT&FET NCP Азербайджана доктор Т. Бабаев выступил на семинаре с докладом на тему "HORIZON 2020: Возможности, представленные для исследователей разных стран для участия в европейских исследовательских проектах". В первой части презентации была предоставлена информация об истории и целях рамочных программ ЕС с 1984 по настоящее время. Вторая часть презентации была посвящена детальной информации о HORİZON2020, его структуре, основным направлениям и разделам. Третья часть касалась возможности участия ученых в программе: поиск и подбор тематики, подготовка проектных предложений, оценка поданных проектных предложений и др.
В ходе обсуждения, последовавшего за презентацией, доктор Бабаев ответил на вопросы участников семинара.