Ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda istehsalat və elmi tədqiqat təcrübəsi keçirlər
15.03.2023 / Mühüm xəbərlər
Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutu ilə Respublikanın ali təhsil müəssisələri arasında kadr hazırlığı sahəsindəki əməkdaşlıq çərçivəsində 16 fevral 2023-cü il tarixindən başlayaraq bakalavr və magistr səviyyəsi üzrə təhsil alan tələbələr institutda istehsalat və elmi tədqiqat təcrübəsi keçirlər.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 17 bakalavrı, Azərbaycan Universitetinin 13 bakalavrı, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin 1 bakalavrı, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin 38 bakalavrı və 28 magistrantı, Azərbaycan Texniki Universitetinin 9 magistrantı, Bakı Mühəndislik Universitetinin 5 magistrantı və Odlar Yurdu Kollecinin 1 tələbəsi olmaqla ümumilikdə 112 tələbə ixtisaslarına uyğun olaraq institutun müvafiq laboratoriyalarında təyin olunmuş cədvəl üzrə istehsalat və elmi tədqiqat təcrübəsi keçirlər.
Təcrübə müddətində tələbələr institutda aparılan elmi tədqiqat işləri ilə yaxından tanış olur, əldə olunan elmi nailiyyətlər haqqında ətraflı məlumatlandırılır, təcrübə rəhbərləri tərəfindən onlara verilən tapşırıqları yerinə yetirir, təhsil müddətində əldə etdikləri nəzəri biliklərini təcrübədə tətbiq edərək öz tədqiqatçılıq bacarıqlarını daha da təkmilləşdirirlər.

University students undergo work placement and scientific research internship at the Institute of Control Systems
15.03.2023 /
Starting from February 16, 2023, Bachelor and Master level students have been undergoing work placement and scientific research internship at the Institute of Control Systems of the Ministry of Education and Science within the framework of personnel training cooperation between the Institute of Control Systems and universities of the Republic of Azerbaijan.
A total of 112 students including 17 Bachelor students of Azerbaijan State Economic University, 13 Bachelor students of Azerbaijan University, 1 Bachelor student of Azerbaijan State Oil and Industry University, 38 Bachelor and 28 Master students of Azerbaijan Architecture and Construction University, 9 Master students of Azerbaijan Technical University, 5 Master students of Baku Engineering University and 1 Master student of Odlar Yurdu College are undergoing work placement and scientific research internship at the Institute.
During the internship students get acquainted with the research work conducted at the institute, are informed in detail about the scientific results obtained, carry out tasks assigned to them by their supervisors, improve their research skills, applying the theoretical knowledge obtained in the course of training in practice.