Ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda istehsalat və elmi tədqiqat təcrübəsi keçirlər
15.03.2023 / Mühüm xəbərlər
Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutu ilə Respublikanın ali təhsil müəssisələri arasında kadr hazırlığı sahəsindəki əməkdaşlıq çərçivəsində 16 fevral 2023-cü il tarixindən başlayaraq bakalavr və magistr səviyyəsi üzrə təhsil alan tələbələr institutda istehsalat və elmi tədqiqat təcrübəsi keçirlər.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 17 bakalavrı, Azərbaycan Universitetinin 13 bakalavrı, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin 1 bakalavrı, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin 38 bakalavrı və 28 magistrantı, Azərbaycan Texniki Universitetinin 9 magistrantı, Bakı Mühəndislik Universitetinin 5 magistrantı və Odlar Yurdu Kollecinin 1 tələbəsi olmaqla ümumilikdə 112 tələbə ixtisaslarına uyğun olaraq institutun müvafiq laboratoriyalarında təyin olunmuş cədvəl üzrə istehsalat və elmi tədqiqat təcrübəsi keçirlər.
Təcrübə müddətində tələbələr institutda aparılan elmi tədqiqat işləri ilə yaxından tanış olur, əldə olunan elmi nailiyyətlər haqqında ətraflı məlumatlandırılır, təcrübə rəhbərləri tərəfindən onlara verilən tapşırıqları yerinə yetirir, təhsil müddətində əldə etdikləri nəzəri biliklərini təcrübədə tətbiq edərək öz tədqiqatçılıq bacarıqlarını daha da təkmilləşdirirlər.

Студенты высших учебных заведений проходят производственную и научно-исследовательскую практику в Институте систем управления
15.03.2023 /
В рамках сотрудничества в области подготовки кадров между Институтом систем управления Министерства науки и образования и высшими учебными заведениями республики с 16 февраля 2023 года студенты, обучающиеся на уровнях бакалавриата и магистратуры, проходят производственную и научно-исследовательскую практику в институте.
В общей сложности 112 студентов, в том числе 17 бакалавров Азербайджанского государственного экономического университета, 13 бакалавров Университета Азербайджан, 1 бакалавр Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности, 38 бакалавров и 28 магистрантов Азербайджанского университета архитектуры и строительства, 9 магистрантов Азербайджанского Технического университета, 5 магистрантов Бакинского инженерного университета и 1 магистрант колледжа Одлар Юрду, проходят производственную и научно-исследовательскую практику по установленному графику в соответствующих лабораториях института в соответствии со своими специальностями.
В процессе практики студенты знакомятся с научно-исследовательской работой, проводимой в институте, подробно информируются о достигнутых научных достижениях, выполняют задания, поставленные перед ними руководителями практики, совершенствуют исследовательские навыки, применяя полученные в процессе обучения теоретические знания на практике.