AMEA prezidenti, akademik A.Əlizadə İnstitutumuzun qonağıdır
21 may 2013-cü ildə AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə Kibernetika İnstitutunun qonağı oldu. İnstitutun direktoru, akademik Telman Əliyev Kibernetika İnstitutunda yerinə yetirilən elmi-tədqiqat işləri haqqında ətraflı məlumat verdi. İnstitut əməkdaşlarının əldə etdikləri nəaliyyətləri, patentləri, çap etdirdikləri monoqrafiyaları, xaricin nüfuzlu jurnallarında dərc olunmuş məqalələri, Kibernetika İnstitutunun təklif etdiyi layihələri, hazırladıqları cihazları, qurğuları və başqa materialları əks etdirən sərgi ilə AMEA prezidentini tanış etdi.
Anomal seysmik proseslərin qeyd edilməsi üçün Kibernetika İnstitutunda quraşdırılan RNM ASP stansiyasının maketi və telemetrik seysmostansiyaların iş prinsipi və zəlzələnin baş verəcəyi zonaların parametrlərinin qeydə alınması prinsipi akademik A.Əlizadənin marağına səbəb oldu.

Президент НАНА академик А. Ализаде посетил наш институт
21 мая 2013 года президент НАНА академик Акиф Ализаде посетил Институт кибернетики. Директор Института академик Тельман Алиев подробно рассказал гостям о ведущейся в Институте кибернетики научно-исследовательской работе. Гости ознакомились с выставкой достижений сотрудников Института, патентов, опубликованных монографий, статей, напечатанных в авторитетных зарубежных журналах, проектов, предложенных Институтом кибернетики, изготовленных приборами, устройств и прочих материалов.
Построенный в Институте кибернетики макет RNM ASP станции регистрации аномальных сейсмических процессов, принцип работы телеметрических сейсмостанций и принцип регистрации параметров зон будущих землетрясений вызвали интерес академика А. Ализаде.