İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasovun “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” əmrinə uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2023-cü ilin yay imtahan sessiyasında ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvləri Əminağa Sadıqovun və Ağası Məlikovun sədrliyi ilə Qəbul komissiyaları yaradılmışdır.
15, 16 may 2023-cü il tarixlərinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasından doktorluq imtahanında 2, 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanında 1 iddiaçı iştirak etmişdir.

Doctoral specialty examinations at the Institute of Control Systems have been completed
Following the order of General Director of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, academician Ali Abbasov Hashimov "On conducting the summer examination session", admission commissions chaired by the Corresponding Members of ANAS Aminaga Sadigov and Agasi Melikov were established at the Institute of Control Systems (ICS) to conduct doctoral specialty examinations in the 2023 summer examination session.
On May 15 and 16, 2023, 2 candidates took part in the doctoral examinations in the specialty 3338.01 - “System analysis, control and information processing”, and 1 candidate in the specialty 1203.01 - Computer Science in Mathematics.