İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasovun “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” əmrinə uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2023-cü ilin yay imtahan sessiyasında ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvləri Əminağa Sadıqovun və Ağası Məlikovun sədrliyi ilə Qəbul komissiyaları yaradılmışdır.
15, 16 may 2023-cü il tarixlərinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasından doktorluq imtahanında 2, 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanında 1 iddiaçı iştirak etmişdir.

В Институте систем управления завершился прием докторских экзаменов по специальности
В соответствии с распоряжением генерального директора Института систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики академика Али Аббасова “О проведении летней экзаменационной сессии” в Институте систем управления (ИСУ) были созданы приемные комиссии под председательством членов-корреспондентов НАНА Аминаги Садыгова и Агаси Меликова для приема докторских экзаменов по специальности на летней экзаменационной сессии 2023 года.
15 и 16 мая 2023 года в докторских экзаменах по специальности 3338.01 - “Системный анализ, управление и обработка информации” приняли участие 2 абитуриента, по специальности 1203.01 - “Компьютерные науки” 1 абитуриент.