İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq seminarda iştirak ediblər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları AMEA-nın müxbir üzvü, professor Qorxmaz İmanov və elmi işçi Asif Əliyev 23-25 may 2023-cü il tarixlərində Barselona şəhərində İspaniya Kral İqtisadiyyat və Maliyyə Akademiyasının “Elmdə və iqtisadi fəaliyyətdə kibertəhlükəsizlik” mövzusunda keçirdiyi beynəlxalq seminarda çıxış ediblər. “Azərbaycan milli kibertəhlükəsizlik indeksinin imitasiyası qeyri-səlis modeli” adlı məruzə iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb, mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, konfransda İspaniya, İtaliya, Moldova, Əlcəzair, Rumıniya, Serbiya, Polşa və digər ölkələrin alimləri ilə görüşlər keçirilib, fikir mübadiləsi aparılıb.

Employees of the Institute of Control Systems participated in an international seminar
Employees of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan Corresponding Member of ANAS Professor Gorkhmaz Imanov and researcher Asif Aliyev spoke at the international seminar "Cyber security in science and economic activity" of the Royal Spanish Academy of Economics and Finance in Barcelona on May 23-25, 2023. Their paper titled "Fuzzy model of simulation of national cyber security index of Azerbaijan" was received by the participants with interest and discussions were held around the topic.
Note that the conference included meetings and exchange of views among scientists from Spain, Italy, Moldova, Algeria, Romania, Serbia, Poland and other countries.