İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq seminarda iştirak ediblər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları AMEA-nın müxbir üzvü, professor Qorxmaz İmanov və elmi işçi Asif Əliyev 23-25 may 2023-cü il tarixlərində Barselona şəhərində İspaniya Kral İqtisadiyyat və Maliyyə Akademiyasının “Elmdə və iqtisadi fəaliyyətdə kibertəhlükəsizlik” mövzusunda keçirdiyi beynəlxalq seminarda çıxış ediblər. “Azərbaycan milli kibertəhlükəsizlik indeksinin imitasiyası qeyri-səlis modeli” adlı məruzə iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb, mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, konfransda İspaniya, İtaliya, Moldova, Əlcəzair, Rumıniya, Serbiya, Polşa və digər ölkələrin alimləri ilə görüşlər keçirilib, fikir mübadiləsi aparılıb.

Сотрудники Института систем управления приняли участие в международном семинаре
Сотрудники Института систем управления Министерства науки и образования АР член-корреспондент НАНА, профессор Горхмаз Иманов и научный сотрудник Асиф Алиев 23-25 мая 2023 года в Барселоне выступили на международном семинаре на тему “Кибербезопасность в науке и экономической деятельности” Королевской испанской академии экономики и финансов. Их доклад под названием "Нечеткая модель имитации национального индекса кибербезопасности Азербайджана" был встречен участниками с интересом, вокруг темы были проведены дискуссии.
Отметим, что на конференции были проведены встречи и обмен мнениями с учеными из Испании, Италии, Молдовы, Алжира, Румынии, Сербии, Польши и других стран.