İdarəetmə Sistemləri İnstitutun əməkdaşları elmi seminar və festivalda iştirak ediblər
26 may 2023-cü il tarixində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Akademiyasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar “Heydər Əliyev Azərbaycan xalqının xilaskarıdır” mövzusunda “Xilasetmə” Gənclər Festivalı və akademiyanın yaranmasının 15 illiyinə həsr olunan “Avtomobil konstruksiyasında dövri dəyişikliklər, xilasetmə problemləri” mövzusunda II elmi seminar keçirilib.
Qeyd edək ki, AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutun Fövqəladə Hallarda İdarəetmə laboratoriyasının elmi işçiləri r.ü.f.d Ramin Zeynalov, r.ü.f.d Leyla Qədimova, institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri Lamiyə Nəcəfova elmi seminar və festivalda iştirak ediblər.

Employees of the Institute of Control Systems participated in a scientific seminar and a festival
On 26 May 2023 a youth festival "Salvation" on the topic "Heydar Aliyev is the savior of the Azerbaijani people" on the occasion of 100th birthday of the national leader Heydar Aliyev and the 2nd scientific seminar on the topic "Cyclic changes in car construction, rescue problems" dedicated to the 15th anniversary of the Academy of the Ministry of Emergency Situations were held ar the Academy of the Ministry of Emergency Situations.
It should be noted that the scientific seminar and festival were attended by researchers of the Laboratory of Control in Emergency Situations of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Ramin Zeynalov, PhD in Mathematics, Leyla Gadimova, PhD in Mathematics, Chair of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute Lamiya Najafova.