İdarəetmə Sistemləri İnstitutun əməkdaşları elmi seminar və festivalda iştirak ediblər
26 may 2023-cü il tarixində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Akademiyasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar “Heydər Əliyev Azərbaycan xalqının xilaskarıdır” mövzusunda “Xilasetmə” Gənclər Festivalı və akademiyanın yaranmasının 15 illiyinə həsr olunan “Avtomobil konstruksiyasında dövri dəyişikliklər, xilasetmə problemləri” mövzusunda II elmi seminar keçirilib.
Qeyd edək ki, AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutun Fövqəladə Hallarda İdarəetmə laboratoriyasının elmi işçiləri r.ü.f.d Ramin Zeynalov, r.ü.f.d Leyla Qədimova, institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri Lamiyə Nəcəfova elmi seminar və festivalda iştirak ediblər.

Сотрудники Института систем управления приняли участие в научном семинаре и фестивале
26 мая 2023 года в Академии МЧС состоялся молодежный фестиваль “Спасение” на тему “Гейдар Алиев - Спаситель азербайджанского народа” в связи со 100-летним юбилеем общенационального лидера Гейдара Алиева и II научный семинар на тему “Циклические изменения в конструкции автомобиля, проблемы спасения", посвященный 15-летию создания Академии.
Отметим, что в научном семинаре и фестивале приняли участие научные сотрудники лаборатории управления в чрезвычайных ситуациях Института систем управления Министерства науки и образования АР д.ф.м. Рамин Зейналов, д.ф.м. Лейла Гадимова, председатель Совета молодых ученых и специалистов Института Ламия Наджафова.