02.06.2023 / Elmi şuranın iclasları
2 iyun 2023-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib. Tədbirdə institutun rəhbərliyi, şura üzvləri, şöbə və laboratoriya müdirləri tam heyətdə iştirak ediblər.
İclası Elmi şuranın sədri, akademik Əli Abbasov açaraq gündəlikdə yer alan məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Gündəlikdən irəli gələn məsələlər ətrafında məruzə edən İSİ-nin Təhsil şöbəsinin müdiri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva institutun 1-ci il qiyabi doktorantı Zümrüd İmran qızı Rəhmanovanın doktoranturaya bərpa edilməsi və 1-ci kurs magistrantı Aygül Mehti qızı Dadaşovaya yeni elmi rəhbər, yeni dissertasiya mövzusu və fərdi iş planının təsdiq edilməsi ilə bağlı çıxış edib. Mövzu ətrafında müzakirə aparılıb, açıq səsvermə yolu ilə müvafiq qərarlar qəbul edilib.
Sonra İSİ-nin Elmi katibi Zəhra Əzizova çıxış edərək 2023-cü ilin 5 ay ərzində laboratoriyalarda dərc olunmuş elmi əsərlər, iştirak edilən konfranslar haqqında məlumatların təqdim edilməsi məsələsi ilə bağlı məruzə edib, şura üzvləri tərəfindən mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

2 июня 2023 года состоялось очередное заседание Ученого совета Института систем управления министерства науки и образования АР. В мероприятии приняли участие руководство института, члены совета, заведующие отделами и лабораториями в полном составе.
Открыв заседание, председатель Ученого совета академик Али Аббасов довел до сведения участников мероприятия вопросы повестки дня.
Выступая с докладом по вопросам, вытекающим из повестки дня, заведующая отделом образования ИСУ д.ф.м. Севиндж Гулиева говорила о восстановлении в докторантуре заочного докторанта 1-го года Института Зумруд Имран гызы Рахмановой и об утверждении нового научного руководителя, новой темы диссертации и индивидуального плана работы магистрантки 1-го курса Айгюль Мехти гызы Дадашовой. Вокруг этой темы было проведено обсуждение, путем открытого голосования были приняты соответствующие решения.
Затем ученый секретарь ИСУ Захра Азизова выступила с докладом по вопросу представления информации о научных работах, опубликованных в лабораториях в течение 5 месяцев 2023 года, о конференциях, в которых приняли участие сотрудники, члены совета обменялись мнениями по этому вопросу.