02.06.2023 / Elmi şuranın iclasları
2 iyun 2023-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib. Tədbirdə institutun rəhbərliyi, şura üzvləri, şöbə və laboratoriya müdirləri tam heyətdə iştirak ediblər.
İclası Elmi şuranın sədri, akademik Əli Abbasov açaraq gündəlikdə yer alan məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Gündəlikdən irəli gələn məsələlər ətrafında məruzə edən İSİ-nin Təhsil şöbəsinin müdiri, r.ü.f.d. Sevinc Quliyeva institutun 1-ci il qiyabi doktorantı Zümrüd İmran qızı Rəhmanovanın doktoranturaya bərpa edilməsi və 1-ci kurs magistrantı Aygül Mehti qızı Dadaşovaya yeni elmi rəhbər, yeni dissertasiya mövzusu və fərdi iş planının təsdiq edilməsi ilə bağlı çıxış edib. Mövzu ətrafında müzakirə aparılıb, açıq səsvermə yolu ilə müvafiq qərarlar qəbul edilib.
Sonra İSİ-nin Elmi katibi Zəhra Əzizova çıxış edərək 2023-cü ilin 5 ay ərzində laboratoriyalarda dərc olunmuş elmi əsərlər, iştirak edilən konfranslar haqqında məlumatların təqdim edilməsi məsələsi ilə bağlı məruzə edib, şura üzvləri tərəfindən mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

A regular meeting of the Science Council of the Institute of Control Systems of the Ministry of Education and Science of the Republic of Azerbaijan was held on June 2, 2023. The meeting was attended by the administration of the institute, members of the council, heads of departments and laboratories.
The chairman of the council Academician Ali Abbasov opened the meeting and informed the participants of the agenda.
In her speech on the issues of the agenda the Head of the Educational Department of ICS Sevinj Guliyeva, PhD in Mathematics, spoke about the reinstatement of the 1st year part-time student of the doctoral program Zumrud Rahmanova and about the approval of the new academic advisor, new dissertation topic and individual work plan of the 1st year Master's student Aygul Dadashova. A discussion was held around this topic and relevant decisions were made by open voting.
Then Academic Secretary of ICS Zahra Azizova spoke about presenting information about scientific works published by laboratories during 5 months in 2023, about conferences in which employees participated, the members of the council exchanged their opinions on this issue.