Doktorantura və dissertanturaya qəbul imtahanlarına hazırlaşan namizədlər üçün ingilis dili fənnindən vebinar keçirilib
08.06.2023 / Maraqlı məlumatlar
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutu Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının təşkilatçılığı ilə 7 iyun 2023-cü il tarixində doktorantura və dissertanturaya qəbul imtahanlarına hazırlaşan namizədlər üçün ingilis dili fənnindən vebinar keçirilib. Vebinarın mövzusu doktorantura və dissertanturaya qəbul imtahanlarında istifadə olunan “Task 2” tipli  qəbul essesi tapşırığının yazılma qaydalarına həsr olunub.
Tədbirdə AMEA-nın müxtəlif institutlarının gənc tədqiqatçıları, universitet məzunları, Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının üzvləri daxil olmaqla 100-ə yaxın namizəd iştirak edib.
Vebinarı giriş nitqi ilə açan İdarəetmə Sistemləri İnstitutu Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri, dissertant Lamiyə Nəcəfova namizədlərə imtahanın strukturu və mərhələləri barədə məlumat verib və qarşıdakı imtahanlarda uğurlar arzulayıb.
Daha sonra təlimçi İlahə İsgəndərova ingilis dili fənnindən doktorantura və dissertanturaya qəbul imtahanlarında istifadə olunan sual tiplərinin izahı və xüsusilə “Task 2” tipli  qəbul essesi tapşırığının düzgün yazılma qaydaları haqqında geniş məlumat verib.

A webinar on the English language was held for candidates preparing for the entrance exams for doctoral and dissertation programs
08.06.2023 /
A webinar on the English language for candidates preparing for the entrance exams for doctoral and dissertation programs organized by the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan was held on June 7, 2023. The topic of the webinar is writing a "Task 2" type admission essay used in the exam.
About 100 candidates, including young researchers from different institutes of ANAS, university graduates, and members of the Council of Young Scientists and Specialists attended the event.
Opening the webinar with a welcome speech, the Chair of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Control Systems Dissertationist Lamiya Najafova informed the candidates about the structure and stages of the exam and wished them success in the upcoming exams.
Then trainer Ilaha Iskenderova spoke in detail about the types of questions used in the entrance English examinations for doctoral and dissertation programs, as well as the rules for writing the "Task 2" type admission essay correctly.