İSİ Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri təltif edilib
22 İyun, 2023- cü il tarixində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, AMEA-nın Gəncə Bölməsi və AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Heydər Əliyevin dövlətçilik idealları və müasir gənclik” mövzusunda respublika konfransının açılış mərasimi keçirilmişdir.
Konfransın açılış mərasimində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri, kiçik elmi işçi Lamiyə Nəcəfova AMEA-nın prezidenti Akademik İsa Həbibbəyli tərəfindən "Heydər Əliyev" ili çərçivəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin dövlətçilik idealları və milli dəyərlərimizin təbliği istiqamətində göstərdiyi aktiv fəaliyyətlərə görə təşəkkürnamə ilə təltif edilmişdir.

Председатель Совета молодых ученых и специалистов ИСУ удостоена награды
22 июня 2023 года состоялась церемония открытия республиканской конференции на тему “Идеалы государственности Гейдара Алиева и современная молодежь”, посвященной 100-летнему юбилею общенационального лидера Гейдара Алиева, организованной совместно Национальной Академией Наук Азербайджана, Гянджинским отделением НАНА и Советом молодых ученых и специалистов НАНА.
На церемонии открытия конференции президент НАНА академик Иса Габиббейли наградил председателя Совета молодых ученых и специалистов Института систем управления Министерства науки и образования АР, младшего научного сотрудника Ламию Наджафову благодарственной грамотой за активную деятельность по пропаганде идеалов государственности и национальных ценностей великого лидера Гейдара Алиева в рамках "Года Гейдара Алиева".