İSİ Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri təltif edilib
22 İyun, 2023- cü il tarixində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, AMEA-nın Gəncə Bölməsi və AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Heydər Əliyevin dövlətçilik idealları və müasir gənclik” mövzusunda respublika konfransının açılış mərasimi keçirilmişdir.
Konfransın açılış mərasimində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri, kiçik elmi işçi Lamiyə Nəcəfova AMEA-nın prezidenti Akademik İsa Həbibbəyli tərəfindən "Heydər Əliyev" ili çərçivəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin dövlətçilik idealları və milli dəyərlərimizin təbliği istiqamətində göstərdiyi aktiv fəaliyyətlərə görə təşəkkürnamə ilə təltif edilmişdir.

Chairperson of the Council of Young Scientists and Specialists of ICS awarded
The opening ceremony of the republican conference "Heydar Aliyev's Ideals of Statehood and Modern Youth" devoted to the 100th birthday of the national leader Heydar Aliyev, organized jointly by the Azerbaijan National Academy of Sciences, the Ganja Division of ANAS and the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS, took place on June 22, 2023.
At the opening ceremony of the conference President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli presented Chairperson of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, junior researcher Lamiya Najafova with a certificate of appreciation for active work in promotion of statehood ideals and national values of great leader Heydar Aliyev within the framework of the "Year of Heydar Aliyev".