İSİ-nin icraçı direktoru buraxılış işlərinin qiymətləndirilməsində iştirak edib
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqov  19-21 iyun 2023-cü il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında (DİA)  “Davamlı inkişafın idarə edilməsi” ixtisası üzrə Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri kimi azərbaycan və rus bölmələrində təhsil alan 40-dan çox tələbənin buraxılış işlərininin müdafiəsində iştirak edib.
DİA-da inkişaf etmiş və yüksək tələblərə cavab verən mütəxəssis yetişdirilməsinə istiqamətlənən nümunəvi təhsil mühitindən bəhs edən alim gənclərin ölkənin mühüm elmi və elmi-texnoloji məsələlələrinin həllinə cəlb edilməsinin önəmini vurğulayıb. Ali məktəbin rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirən Ə.Sadıqov gənclərə böyük elmi nailiyyətlər arzulayıb.

Исполнительный директор ИСУ принял участие в оценке выпускных работ
19-21 июня 2023 года исполнительный директор Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР, член-корреспондент НАНА, профессор Аминага Садыгов в качестве председателя Государственной аттестационной комиссии по специальности “Управление устойчивым развитием” в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики принял участие в защите выпускных работ более 40 студентов, обучающихся в азербайджанском и русском секторах.
Говоря о образцовой образовательной среде, направленной на подготовку специалистов, разработанных в Академии и отвечающих высоким требованиям, ученый подчеркнул важность привлечения молодежи к решению важных научных и научно-технологических задач страны. Выразив благодарность руководству вуза, А.Садыгов пожелал молодежи больших научных достижений.