İSİ-nin icraçı direktoru buraxılış işlərinin qiymətləndirilməsində iştirak edib
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqov  19-21 iyun 2023-cü il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında (DİA)  “Davamlı inkişafın idarə edilməsi” ixtisası üzrə Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri kimi azərbaycan və rus bölmələrində təhsil alan 40-dan çox tələbənin buraxılış işlərininin müdafiəsində iştirak edib.
DİA-da inkişaf etmiş və yüksək tələblərə cavab verən mütəxəssis yetişdirilməsinə istiqamətlənən nümunəvi təhsil mühitindən bəhs edən alim gənclərin ölkənin mühüm elmi və elmi-texnoloji məsələlələrinin həllinə cəlb edilməsinin önəmini vurğulayıb. Ali məktəbin rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirən Ə.Sadıqov gənclərə böyük elmi nailiyyətlər arzulayıb.

Executive director of ICS participated in the evaluation of graduate works
On June 19-21, 2023, Executive Director of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Corresponding Member of ANAS, Professor Aminaga Sadigov as Chairman of the State Attestation Commission on "Sustainable Development Management" at the Public Administration Academy under the President of the Republic of Azerbaijan took part in the defense of the graduate works of more than 40 students studying in the Azerbaijani and Russian sectors.
Speaking about the exemplary educational environment aimed at training specialists developed at the Academy and meeting high standards, the scientist stressed the importance of involving young people in solving important scientific and scientific-technological problems of the country. A. Sadigov thanked the administration of the Academy and wished the young people great scientific achievements.