13.07.2023 / Mühüm xəbərlər
10 iyul 2023-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan I kurs magistrantların attestasiyası keçirilmişdir.
Attestasiya komissiyasının iclası İSİ-nin icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilimişdir. O, iclası açıq elan etdikdən sonra iclas iştirakçılarını Attestasiya komissiyasının tərkibi ilə tanış etmişdir.
Sonra söz növbə ilə magistrantlara verilmişdir. Magistrantlar öz dissertasiya işlərinə dair fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin gedişatı, konfranslarda iştirak, elmi işlərin dərc olunması haqqında məlumat veriblər.
Daha sonra hər bir magistrantın gördüyü işlər ətrafında geniş müzakirələr aparılmış, Komissiya üzvlərinin sualları cavablandırılmış, onların çıxış və tövsiyələri dinlənilmişdir.
Yekunda Attestasiya komissiyası magistrantların attestasiya olunaraq I kursu tam bitirmələri və II kursa keçirilmələri barədə qərar qəbul etmişdir.

В Институте систем управления проведена аттестация магистрантов
10 июля 2023 года в Институте систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики состоялась аттестация магистрантов I курса по специальности “Компьютерные науки”.
Заседание аттестационной комиссии прошло под председательством исполнительного директора Института систем управления, члена-корреспондента НАНА Аминаги Садыгова. Объявив заседание открытым, он ознакомил участников заседания с составом аттестационной комиссии.
Затем слово предоставлялось магистрантам по очереди. Магистранты рассказали о ходе выполнения научно-исследовательских работ, предусмотренных индивидуальными планами работы над диссертациями, участии в конференциях, публикации научных работ.
Затем были проведены широкие обсуждения работы, проделанной каждым магистрантом. Магистранты ответили на вопросы членов Комиссии, выслушали их рекомендации.
В итоге аттестационная комиссия приняла решение об аттестации магистрантов, полном окончании I курса и переводе на II курс.