13.07.2023 / Mühüm xəbərlər
10 iyul 2023-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə təhsil alan I kurs magistrantların attestasiyası keçirilmişdir.
Attestasiya komissiyasının iclası İSİ-nin icraçı direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun sədrliyi ilə keçirilimişdir. O, iclası açıq elan etdikdən sonra iclas iştirakçılarını Attestasiya komissiyasının tərkibi ilə tanış etmişdir.
Sonra söz növbə ilə magistrantlara verilmişdir. Magistrantlar öz dissertasiya işlərinə dair fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin gedişatı, konfranslarda iştirak, elmi işlərin dərc olunması haqqında məlumat veriblər.
Daha sonra hər bir magistrantın gördüyü işlər ətrafında geniş müzakirələr aparılmış, Komissiya üzvlərinin sualları cavablandırılmış, onların çıxış və tövsiyələri dinlənilmişdir.
Yekunda Attestasiya komissiyası magistrantların attestasiya olunaraq I kursu tam bitirmələri və II kursa keçirilmələri barədə qərar qəbul etmişdir.

Performance evaluation of Master's students took place at the Institute of Control Systems
The Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan held performance evaluation of the first-year Master's students of the specialty "Computer Science" on July 10, 2023.
The meeting of the Attestation Commission was chaired by the Executive Director of the Institute of Control Systems, Corresponding Member of ANAS Aminaga Sadigov. Calling the meeting open, he introduced the members of the Attestation Commission to the participants of the meeting.
The Master's students then took turns to speak. The students reported on the implementation of the research work under the individual plans for dissertations, participation in conferences, and the publication of research papers.
Then there were extensive discussions regarding the work done by each Master's student. The students answered the questions of the members of the Commission, and listened to their recommendations.
In the end, the attestation commission decided on the evaluation of Master's students, the completion of year 1 and their transfer to the second year of the program.