“Gənc alimlərin innovativ ideya” düşərgəsi təşkil olunub
26 iyun-1 iyul tarixlərində Şəki şəhərində Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə “Gənc alimlərin innovativ ideya” düşərgəsi təşkil olunub. Düşərgədə İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşları o cümlədən, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Lamiyə Nəcəfova, şura üzvləri Səyyarə Hidayətzadə, Nigar Əhmədli, Elnur Qasımov, Əli Qurbanov və Atakişi Göyüşov iştirak ediblər.
Düşərgənin açılış mərasimində AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli gənclərə gələcək işlərində uğurlar arzu edib. Açılış mərasimində Lamiyə Nəcəfova da çıxış edərək institutda aparılan innovativ layihələrdən bəhs edib və düşərəgənin təşkili üçün minnətdarlığını bildirib.
Düşərgə çərçivəsində İSİ-nin əməkdaşları Lamiyə Nəcəfova və Səyyarə Hidayətzadə müxtəlif mövzularda təlimlər keçirib, mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparılıb. Gənc tədqiqatçılar eyni zamanda, digər təlim və seminarlarda da iştirak ediblər.
Düşərgədə gənc alimlər asudə vaxtlarını səmərəli keçirmək məqsədilə müxtəlif idman və intellektual yarışlara qoşulmuş, həmçinin yeni innovativ layihələr düşünərək onları təqdim etmişlər. İştiakçılar qarşılıqlı bilik mübadiləsi aparmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasına minnətdarlıqlarını bildiriblər.

"Innovative Idea of Young Scientists" camp was organized
The "Innovative Idea of Young Scientists" camp organized by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Council of Young Scientists and Specialists of the Azerbaijan National Academy of Sciences was held in the city of Sheki on 26 June-1 July. The camp was attended by employees of the Institute of Control Systems (ICS), including the chairperson of the Council of Young Scientists and Specialists Lamiya Najafova, council members Sayyara Hidayatzade, Nigar Ahmedli, Elnur Gasimov, Ali Gurbanov and Atakishi Goyushov.
At the opening ceremony of the camp, President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli wished the youth success in their future work. At the opening ceremony, Lamiya Najafova also spoke about the innovative projects implemented in the institute and thanked the organizers of the camp.
As part of the camp activities, ICS employees Lamiya Najafova and Sayyara Hidayatzade conducted trainings on various topics around which extensive discussions were held. The young researchers also participated in other trainings and workshops.
During the camp, the young researchers participated in various sports and intellectual competitions, as well as came up with and presented new innovative projects for effective leisure time. The participants expressed their gratitude to the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Council of Young Scientists and Specialists of the Azerbaijan National Academy of Sciences for their support in knowledge exchange.