İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq jurnalının redaksiya heyətinin üzvü seçilib
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Süni intellekt metodlarının tətbiqi ilə tanınma məsələlərinin tədqiqi laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, professor Şahnaz Şahbazova Acta Polytechnica Hungarica (APH - Macarıstan Politexnik Jurnalı) tətbiqi elmlər jurnalının redaksiya heyətinin üzvü seçilib.
Sözügedən jurnal 2008-ci ildən etibarən ildə 6 dəfə nəşr olunmaqla Maşın Mühəndisliyi, Elektrik Mühəndisliyi və İnformatika sahələrində fundamental tədqiqatları özündə ehtiva edir.

Employee of the Institute of Control Systems elected member of the editorial board of an international journal
15.08.2023 /
Professor Shahnaz Shahbazova, leading researcher of the laboratory of research of recognition problems with application of artificial intelligence methods of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan has been elected a member of the editorial board of the Journal of Applied Sciences Acta Polytechnica Hungarica.
The journal comes out 6 times a year since 2008 and focuses on fundamental research in mechanical engineering, electrical engineering and informatics.