İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilmişdir
19.09.2023 / Mühüm xəbərlər
12 və 13 sentyabr 2023-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya ixtisas fənləri üzrə qəbul imtahanları keçirilmişdir.
İmtahanların keçirilməsi məqsədilə müvafiq ixtisaslar üzrə qəbul komissiyaları yaradılmışdır. AMEA-nın müxbir üzvləri Əminağa Sadıqovun və Ağası Məlikovun sədrliyi ilə keçirilən imtahanlarda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasının texnika istiqaməti üzrə 4 nəfər, 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə isə 1 nəfər olmaqla ümumilikdə 5 iddiaçı iştirak etmişdir.

Entrance exams to the doctoral program for PhD training were held at the Institute of Control Systems
19.09.2023 /
Entrance examinations on specialty subjects to the doctoral program for PhD training were held at the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on September 12 and 13, 2023.
Admission committees were set up for the examinations in the respective specialties. 5 applicants took part in the examinations chaired by Corresponding Members of ANAS Aminaga Sadigov and Agasi Melikov: 4 persons in the Engineering specialization of specialty 1203.01 - "Computer Science", and 1 person in specialty 3338.01 - "System analysis, control and information processing".
The results of all applicants were evaluated as acceptable. The examinations are successfully completed.