İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilmişdir
19.09.2023 / Mühüm xəbərlər
12 və 13 sentyabr 2023-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya ixtisas fənləri üzrə qəbul imtahanları keçirilmişdir.
İmtahanların keçirilməsi məqsədilə müvafiq ixtisaslar üzrə qəbul komissiyaları yaradılmışdır. AMEA-nın müxbir üzvləri Əminağa Sadıqovun və Ağası Məlikovun sədrliyi ilə keçirilən imtahanlarda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasının texnika istiqaməti üzrə 4 nəfər, 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə isə 1 nəfər olmaqla ümumilikdə 5 iddiaçı iştirak etmişdir.

В Институте систем управления прошли вступительные экзамены в докторантуру по подготовке докторов философии
19.09.2023 /
12 и 13 сентября 2023 года в Институте систем управления Министерства науки и образования АР состоялись вступительные экзамены по профильным предметам в докторантуру по подготовке докторов философии.
Для проведения экзаменов были созданы приемные комиссии по соответствующим специальностям. В экзаменах под председательством членов-корреспондентов НАНА Аминаги Садыгова и Агаси Меликова приняли участие 5 соискателей: 4 человека по техническому направлению специальности 1203.01 – “Компьютерные науки”, и 1 человек по специальности 3338.01 - “Системный анализ, управление и обработка информации”.