25.09.2023 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyanın müdiri, professor Ramin Rzayev 7-8 sentyabr 2023-cü il tarixlərində Niderland Krallığının Amsterdam şəhərində keçirilən “IntelliSys – 2023: Intelligent Systems Conference” adlı beynəlxalq elmi konfransda iştirak edib.
R.Rzayev konfransda “Qvadrokopterlərin avtomatik idarəetmə sistemlərində qeyri-səlis kontrollerlərin istifadəsi” (The Use of Fuzzy Controllers in Automatic Control Systems for Quadcopters) adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzə konfrans iştirakçılarının marağına səbəb olub, mövzu ətrafında müxtəlif suallar cavablandırılıb. Müəllifin, həmçinin “Dow Jones indeksin dinamikası nümunəsində qeyri-səlis zaman sıraların proqnozlaşdırılması” (Fuzzy Time Series Forecasting on the Example of the Dow Jones Index Dynamics) adlı digər məruzəsi də konfrans proqramına daxil edilib.
Qeyd edək ki, konfrans materialları sırasından seçilmiş məruzələr Springer nəşriyyatının dəstəyi ilə Scopus və Web of Science bazalarına daxil olan jurnalda dərc olunacaq.

Employee of the Institute of Control Systems participated in the international conference
Professor Ramin Rzayev, Head of the Laboratory of Information Decision Support Systems of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, participated in the international scientific conference "IntelliSys-2023: Intelligent Systems Conference" held on September 7-8, 2023 in Amsterdam, the Netherlands.
R.Rzaev presented his paper "The Use of Fuzzy Controllers in Automatic Control Systems for Quadcopters". The presentation raised the interest of the conference participants, various questions on the topic were answered. The conference program also includes another paper of the author "Fuzzy Time Series Forecasting on the Example of the Dow Jones Index Dynamics".
Note that selected papers of the conference will be published with the support of Springer in a journal indexed by Scopus and Web of Science databases.