Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma mövzusunda IX beynəlxalq konfrans keçiriləcək
27-29 avqust 2024-cü il tarixlərində Türkiyənin İstanbul Universitetində Sənaye Tətbiqli İdarəetmə və Optimallaşdırma mövzusunda IX beynəlxalq konfrans COIA’2024 keçiriləcək.
Konfransın mövzularına “İdarəetmə nəzəriyyəsi”, “Optimallaşdırma”, “İntellektual sistemlər”, "Fazi idarəetmə”, “Şəbəkə və telekommunikasiya”, “Ədədi və hesablama metodları”, “Riyazi modelləşdirmə və simulyasiya”, “Sənaye və iqtisadiyyatda tətbiqlər”, “İdentifkasiya”, “Fiziki problemlərdə optimallaşdırma prosedurlarının tətbiqi” kimi istiqamətlər daxildir.
Konfrans idarəetmə və optimallaşdırma sahəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tədqiqatçılar və praktikantlar üçün müzakirə və fikir mübadiləsi baxımından geniş imkanlar yaradacaq.
Qeydiyyatdan keçmək və daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün konfransın rəsmi veb səhifəsinə keçid edə bilərsiniz:

The 9th International Conference on Control and Optimization with Industrial Applications will be held
23.10.2023 /
The IX International Conference on Control and Optimization with Industrial Applications COIA'2024 will be held at Istanbul University in Türkiye on August 27-29, 2024.
The conference topics include "Control Theory", "Optimization", "Intelligent Systems", "Fuzzy Control", "Networks and Telecommunications", "Numerical and Computational Methods", "Mathematical Modeling and Simulation", "Industry and Economics", "Identification", "Applications of Optimization Procedures in Physical Problems".
The conference will provide ample opportunities for discussion and exchange of ideas for researchers and practitioners in the field of control and optimization from all over the world.