Asəf Hacıyev Dhaka universitetinin Fəxri Diplomuna layiq görülmüşdür
AMEA-nın İdarəetmə İnstitutunun "İdarəetmənin nəzəri problemləri” şöbəsinin müdiri, akademik Asəf Haciyev Dhaka universitetinin (Banqladeş) dəvəti ilə 31 Mart - 3 Aprel 2017-ci il tarixlərində orada «Ehtimal nəzəriyyəsinin müasir problemləri» mövzusunda muhazirələr demiş və birgə araşdırmaların aparılmasını müzakirə etmişdir.
Dhaka universiteti dünyanın ən böyük universitetlərindən biridir və universitetin prezidenti Banqladeşin prezidenti - Dr.Abdul Hamiddir. Akademik Asəf Hacıyev universitetin vitse-prezidenti Prof.Arefin Sidque və dekan Prof. Şibli Rubayat ilə görüşmüş və universitetin Fəxri Diplomuna layiq görülmüşdür.

Асаф Гаджиев был награжден Почетной грамотой университета Дакки
Начальник отдела «Теоретические проблемы управления» Института Систем Управления НАНА, академик Асаф Гаджиев, по приглашению Университета Дакка (Бангладеш), 31 марта - 3 апреля 2017 года провел лекции в университете по теме «Современные проблемы теории вероятности,» а также обсудил реализацию совместных исследований.
Университет Дакка является одним из крупнейших университетов в мире и президентом университета является президент Бангладеша доктор Хамид Абдул. Академик Асаф Гаджиев встретился с вице-президентом университета, профессором Arefin Sidque и с деканом университета, профессором Рабайят Шибли и был удостоен Почетного Диплома университета.