Bakıda Rusiya informasiya-mədəniyyət mərkəzinin layihələrinin yekunları ilə bağlı tədbir keçirilmişdir
23.12.2016 / Xəbərlər
23 dekabr 2016-cı ildə Bakıda Rusiya informasiya-mədəni mərkəzində "Alimlər – uşaqlara", "Yer və göy" və "2016-cı ilin Kitabları və yazıçı- yubilyarları" layihələrinin yekunlaşdırması ilə bağlı təntənəli tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycandakı Rusiya əməkdaşlığı nümayəndəliyinin rəhbərinin müavini Aleksey Konnov layihənin reallaşdırmasında aktiv iştirak etmiş Azərbaycan alimlərinə : Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyevə, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin beynəlxalq əlaqələr və tərbiyə üzrə prorektoru Gülşən Əliyevaya, Bakı Dövlət Universitetinin filologiya fakultəsinin dekan müavini Cavanşir Muradova, Azərbaycan Respublikası Xalq Təhsili Muzeyinin direktoru Lalə Bayramovaya, Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində yerləşən "Rus dünyası" Fondunun Rus mərkəzinin rəhbəri Arzu Məmmədovaya Təşəkkür məktubları verdi.

В Баку подвели итоги проектов Российского Информационно-Культурного центра
23 декабря 2016 года в Российском Информационно-Культурном Центре в Баку состоялась торжественное мероприятие по подведению итогов проектов «Ученые – детям», «Земное и небесное» и «Книги и писатели – юбиляры 2016 года».
Заместитель руководителя представительства Россотрудничества в Азербайджане Алексей Коннов вручил Благодарственные письма азербайджанским ученым, принимавшим активное участие в реализации проекта: академику, директору Института Cистем Управления Национальной Академии Наук Азербайджана Тельману Алиеву, проректору по международным связям и воспитательной работе Азербайджанского Государственного Университета Культуры и Искусств Гюльшан Алиевой, заместителю декана филологического факультета Бакинского Государственного Университета Джаванширу Мурадову, директору Азербайджанского Национального Музея Образования Лале Байрамовой, руководителю Русского центра Фонда «Русский мир» при Бакинском Государственном Университете Арзу Мамедовой.