Bakıda Rusiya informasiya-mədəniyyət mərkəzinin layihələrinin yekunları ilə bağlı tədbir keçirilmişdir
23.12.2016 / Xəbərlər
23 dekabr 2016-cı ildə Bakıda Rusiya informasiya-mədəni mərkəzində "Alimlər – uşaqlara", "Yer və göy" və "2016-cı ilin Kitabları və yazıçı- yubilyarları" layihələrinin yekunlaşdırması ilə bağlı təntənəli tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycandakı Rusiya əməkdaşlığı nümayəndəliyinin rəhbərinin müavini Aleksey Konnov layihənin reallaşdırmasında aktiv iştirak etmiş Azərbaycan alimlərinə : Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyevə, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin beynəlxalq əlaqələr və tərbiyə üzrə prorektoru Gülşən Əliyevaya, Bakı Dövlət Universitetinin filologiya fakultəsinin dekan müavini Cavanşir Muradova, Azərbaycan Respublikası Xalq Təhsili Muzeyinin direktoru Lalə Bayramovaya, Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində yerləşən "Rus dünyası" Fondunun Rus mərkəzinin rəhbəri Arzu Məmmədovaya Təşəkkür məktubları verdi.

Projects of the Russian Information Cultural Center in Baku summarized
There view ceremony for the projects "Scientists for children”, "Worldly and heavenly” and "Books and writers celebrating their anniversary in 2016” took place at the Russian Information Cultural Center in Baku on 23 December 2016.
Deputy head of the Rossotrudnichestvo representative office in Azerbaijan Alexei Konnov handed letters of Gratitude to the Azerbaijani scientists that took an active part in the implementation of the project: Director of the Institute of Control Systems of the Azerbaijan National Academy of Sciences Acad. Telman Aliev, prorector for international relations and educational work of the Azerbaijan State University of Culture and Arts Gulshan Aliyeva, deputy dean of the Faculty of Philology of the Baku State University JavanshirMuradov, Director of the Azerbaijan National Museum of Education Lala Bayramova, Head of the Russian Center of the Russian World Foundation under the Baku State University Arzu Mamedova.