İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasovun “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” əmrinə uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2023-cü ilin qış imtahan sessiyasında ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun və professor Ramin Rzayevin sədrliyi ilə imtahan komissiyaları yaradılmışdır.
21 dekabr 2023-cü il tarixinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanında 1, 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasından doktorluq imtahanında 2 iddiaçı iştirak etmişdir.

В Институте систем управления состоялся прием докторских экзаменов по специальности
В соответствии с приказом генерального директора Института систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики академика Али Аббасова “О проведении зимней экзаменационной сессии” в Институте систем управления были созданы экзаменационные комиссии под председательством члена-корреспондента НАНА Аминаги Садыгова и профессора Рамина Рзаева для приема докторских экзаменов по сспециальности в зимнюю экзаменационную сессию 2023 года.
В экзаменах, назначенных на 21 декабря 2023 года, приняли участие 1 абитуриент, сдавший докторский экзамен по специальности 1203.01-“Компьютерные науки”, и 2 абитуриента, сдавших докторский экзамен по специальности 3338.01 – “Системный анализ, управление и обработка информации”.