İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun baş direktoru, akademik Əli Abbasovun “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” əmrinə uyğun olaraq İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda 2023-cü ilin qış imtahan sessiyasında ixtisas fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu məqsədilə AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqovun və professor Ramin Rzayevin sədrliyi ilə imtahan komissiyaları yaradılmışdır.
21 dekabr 2023-cü il tarixinə təyin olunmuş imtahanlarda müvafiq olaraq 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisasından doktorluq imtahanında 1, 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisasından doktorluq imtahanında 2 iddiaçı iştirak etmişdir.

Doctoral specialty examinations were held at the Institute of Control Systems
Following the order of General Director of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, academician Ali Abbasov "On conducting the winter examination session", admission commissions chaired by the Corresponding Members of ANAS Aminaga Sadigov and Prof. Ramin Rzayev were established at the Institute of Control Systems (ICS) to conduct doctoral specialty examinations in the 2023 winter examination session.
On December 21, 2023, 1 candidate took part in the doctoral examinations in the specialty 1203.01 - Computer Science and 2 candidates in the specialty 3338.01 - “System analysis, control and information processing”.