Dissertasiya şurasının iclası keçirilib
12 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib.
Əvvəlcə Şuranın sədri akademik Əli Abbasov iştirakçıları gündəlikdən irəli gələn məsələlərlə tanış edib.
Sonra Şuranın elmi katibi t.ü.f.d., dosent Tahir Əlizadə cari məsələlər barədə ətraflı məlumat verib. İclasda Şəhla Surxay qızı Hüseynzadənin və 21 noyabr 2023-cü il tarixli Şuranın seminarından keçmiş və uyğun protokolları müdafiə şurasına təqdim olunmuş iddiaçı Şanə Nizami qızı Cahidzadənin dissertasiya işləri üzrə rəsmi opponentlərin təyini və müdafiələrinin keçirilmə tarixinin müəyyən edilməsinə dair komissiyalarının yaradılması məsələsinə baxılıb.

A meeting of ED 1.20 Dissertation Council at the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan was held on January 12, 2024.
First, the chairman of the council academician Ali Abbasov familiarized the participants with the issues arising from the agenda.
Then Academic Secretary of the Council Associate Professor Tahir Alizada, PhD in Engineering, spoke in detail about the current issues. The meeting discussed the establishment of commissions to determine the official opponents for the dissertations of Shahla Huseynzade and Shane Jahidzade, whose work passed the seminar of the council on November 21, 2023, with the relevant protocols submitted to the council for defense, and to determine the dates of defense.