Dissertasiya şurasının iclası keçirilib
12 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) nəzdindəki ED 1.20 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib.
Əvvəlcə Şuranın sədri akademik Əli Abbasov iştirakçıları gündəlikdən irəli gələn məsələlərlə tanış edib.
Sonra Şuranın elmi katibi t.ü.f.d., dosent Tahir Əlizadə cari məsələlər barədə ətraflı məlumat verib. İclasda Şəhla Surxay qızı Hüseynzadənin və 21 noyabr 2023-cü il tarixli Şuranın seminarından keçmiş və uyğun protokolları müdafiə şurasına təqdim olunmuş iddiaçı Şanə Nizami qızı Cahidzadənin dissertasiya işləri üzrə rəsmi opponentlərin təyini və müdafiələrinin keçirilmə tarixinin müəyyən edilməsinə dair komissiyalarının yaradılması məsələsinə baxılıb.

Состоялось заседание Диссертационного совета
12 января 2024 года состоялось заседание Диссертационного совета ED 1.20 при Институте систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
Сначала председатель совета академик Али Аббасов ознакомил участников с вопросами, вытекающими из повестки дня.
Затем ученый секретарь совета д.ф.т. доцент Таир Ализаде подробно рассказал о текущих вопросах. На заседании был рассмотрен вопрос о создании комиссий по определению официальных оппонентов по диссертационным работам Шахлы Сурхай гызы Гусейнзаде и Шане Низами гызы Джахидзаде, работа которой прошла семинар совета 21 ноября 2023 года, с соответствующими протоколами представленным в совет по защите, и по определению даты защиты.