"Doktoranturaya qəbul və xarici dil üzrə fəlsəfə doktoru" mövzusunda maarifləndirici vebinar keçirilib
06.02.2024 / Maraqlı məlumatlar
4 fevral 2024-cü il tarixində AR Elm və təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) təşkilatçılığı ilə "Doktoranturaya qəbul və xarici dil üzrə fəlsəfə doktoru" mövzusunda maarifləndirici vebinar keçirilmişdir.
Təlimdə Respublikanın müxtəlif Ali Təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın institutlarının doktorant və dissertantları, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şuralarının üzvləri, həmçinin magistrantlar və doktoranturaya hazırlaşan namizədlər iştirak etmişdir.
Tədbiri giriş nitqi ilə açan İSİ Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, kiçik elmi işçi Lamiyə Nəcəfova əvvəlcə doktorantura təhsili və elmi karyera haqqında təlim iştirakçılarına ümumi məlumat vermişdir. Daha sonra təlimçilər doktorantura və dissertanturaya qəbul qaydaları, xarici dil, fəlsəfə imtahanları barədə ətraflı məruzə etmişdir.

Educational webinar "Admission to doctoral studies and foreign language exams for PhDs" was held
An educational webinar on "Admission to doctoral studies and foreign language exams for PhDs" was held on February 4, 2024, organized by the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of AR.
The training was attended by doctoral students and dissertationists of various universities of the republic and institutes of ANAS, members of the Councils of Young Scientists and Specialists, as well as Master's students and candidates preparing for admission to doctoral studies.
Opening the event, the Chair of the Council of Young Scientists and Specialists of ICS, junior researcher Lamiya Najafova first gave the training participants general information about doctoral programs and academic careers. Then the trainers spoke in detail about the rules of admission to doctoral and dissertation programs, foreign language and philosophy exams.