TUSİAB-in şöbə müdiri və əməkdaşı İnstitutumuzun qonağıdır
AKGUN Software  şirkətinin Manageri  və Azərbaycan Türk İşadamları Beynəlxalq Cəmiyyəti TUSİAB-in şöbə müdiri c-b  Yuksel Agkun və  AKGUN Software  şirkətinin Rusiya və Belarusiya təmsilçisi  Tapdıq Xəlilov  16 dekabr 2014-cü ilntarixində İSİ olmuşlar.
Qonaqlar İSİ-də son illərdə yaradılmış innovasiya yönümlü real tətbiqi əhəmiyyətli layihələrlə yaxından tanış olmuşlar.
AKGUN Software  şirkətinin məhsullarının tətbiq edildiyi klinakalarda İSİ-də yaradılmış  Urək damar sisteminin  smartfonlar vasitəsi ilə monitorinqi sisteminin birgə işlənilməsi barədə ilkin razılığa gəlmişlər (danışıqlar aparılmışdır)
Eyni zamanda qonaqlar noise monitoring nəzəriyyəsi əsasında yaradılmış və neft sənayəsində tətbiq olunmuş sistem və quröuların iş prinsipi ilə tanış olmuş və bu sistemlərin digər ölkələrdə tətbiqi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparmışlar.
İSİ-də yaradılmış sistemlərin presentasiyasının   AKGUN Software  şirkəti və  TUSİAB-in dəstəyi ilə xarici şirkət nümayəndələrinin iştirakı ilə beynəlxalq konfransın  keçirilməsi təklifi irəli sürülmüşdür.

Заведующий отделом TUSIAB и представитель AKGUN Software посетили наш институт
16 декабря 2014 года ИСУ посетили менеджер компании AKGUN Software и заведующий отделом Азербайджанского международного общества турецких промышленников и предпринимателей г-н Юксел Акгюн, а также представитель компании AKGUN Software в России и Беларуси Тапдыг Халилов.
Гости близко ознакомились с инновационно-направленными проектами реального прикладного значения, разработанными в ИСУ за последние годы.
Было достигнуто предварительное соглашение (проведены переговоры) о совместной разработке созданной в ИСУ системы мониторинга сердечно-сосудистой системы посредством смартфонов в клиниках с применением продукции производства AKGUN Software.
Гости также ознакомились с принципами работы систем и устройств, созданных на основе теории noise мониторинга и внедренных в нефтяной промышленности. Был проведен обмен мнениями о возможностях применения этих систем в других странах.
Было выдвинуто предложение о проведении международной конференции с участием представителей иностранных компаний при поддержке компании AKGUN Software и TUSIAB для презентации созданных в ИСУ систем.