TUSİAB-in şöbə müdiri və əməkdaşı İnstitutumuzun qonağıdır
AKGUN Software  şirkətinin Manageri  və Azərbaycan Türk İşadamları Beynəlxalq Cəmiyyəti TUSİAB-in şöbə müdiri c-b  Yuksel Agkun və  AKGUN Software  şirkətinin Rusiya və Belarusiya təmsilçisi  Tapdıq Xəlilov  16 dekabr 2014-cü ilntarixində İSİ olmuşlar.
Qonaqlar İSİ-də son illərdə yaradılmış innovasiya yönümlü real tətbiqi əhəmiyyətli layihələrlə yaxından tanış olmuşlar.
AKGUN Software  şirkətinin məhsullarının tətbiq edildiyi klinakalarda İSİ-də yaradılmış  Urək damar sisteminin  smartfonlar vasitəsi ilə monitorinqi sisteminin birgə işlənilməsi barədə ilkin razılığa gəlmişlər (danışıqlar aparılmışdır)
Eyni zamanda qonaqlar noise monitoring nəzəriyyəsi əsasında yaradılmış və neft sənayəsində tətbiq olunmuş sistem və quröuların iş prinsipi ilə tanış olmuş və bu sistemlərin digər ölkələrdə tətbiqi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparmışlar.
İSİ-də yaradılmış sistemlərin presentasiyasının   AKGUN Software  şirkəti və  TUSİAB-in dəstəyi ilə xarici şirkət nümayəndələrinin iştirakı ilə beynəlxalq konfransın  keçirilməsi təklifi irəli sürülmüşdür.

TUSIAB head of department and AKGUN Software representative visited ICS
Manager of AKGUN Software and head of department of the Azerbaijan International Society of Turkish Industrialists and Businessmen (TUSIAB) Yuksel Aygun and Tapdiq Khalilov, AKGUN Software representative in Russia and Belarus, visited the Institute of Control Systems on 16 December 2014.
The guests familiarized themselves with the innovation-oriented projects of real applied importance developed at the ICS in the recent years.
A preliminary agreement was reached (negotiations were conducted) on the joint development of the smartphone-based system for monitoring of the cardiovascular system created at the ICS in clinics with the use of products manufactured by AKGUN Software.
The guests also familiarized themselves with the operating principles of the systems and devices developed on the basis of the noise monitoring theory and applied in oil industry. Opinions were exchanged on the possibility of using those systems in other countries.
A proposal was put forward to organize an international conference with the participation of representatives of foreign companies, with the support of AKGUN Software and TUSIAB to present the systems developed by the ICS.