25.04.2024 / Mühüm xəbərlər
15-20 aprel 2024-cü il tarixlərində İsveçrənin Cenevrə şəhərində İspaniya Kral İqtisadiyyat və Maliyyə Akademiyasının (RACEF) və İsveçrə Tətbiqi Elmlər Universitetinin təşkilatçılığı ilə  “Dünyada baş verən qeyri-müəyyən hadisələrin iqtisadiyyata təsiri” mövzusunda Beynəlxalq Konfransda keçirilib.
Konfransda Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri instituitunun “İqtisadiyyatın qeyri-səlis modelləri” laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Qorxmaz İmanov “Qlobal qeyri-müəyyənlik faktorlarının Azərbaycan iqtisadiyyatına təsirinin qeyri-səlis təhlili” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Beynəlxalq konfransda dünyanın bir çox ölkəsindən, o cümlədən İspaniya, Portuqaliya, Polşa, Rumıniya, Ukrayna və s. iştirak edən alimlərlə birlikdə müxtəlif problemlər üzrə müzakirələr aparılıb.

Член-корреспондент НАНА Горхмаз Иманов принял участие в международной конференции
15-20 апреля 2024 года в Женеве, Швейцария, состоялась международная конференция “Влияние неопределенных событий в мире на экономику”, организованная Королевской испанской академией экономики и финансов (RACEF) и Швейцарским университетом прикладных наук.
На конференции заведующий лабораторией “Нечеткие модели экономики” Института систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, член-корреспондент НАНА, профессор Горхмаз Иманов выступил с докладом “Нечеткий анализ влияния факторов глобальной неопределенности на экономику Азербайджана” ("Fuzzy analysis of global uncertainty factors affecting the Azerbaijani economy").
На международной конференции были проведены обсуждения различных проблем с учеными из многих стран мира, включая Испанию, Португалию, Польшу, Румынию, Украину и другие.