25.04.2024 / Mühüm xəbərlər
15-20 aprel 2024-cü il tarixlərində İsveçrənin Cenevrə şəhərində İspaniya Kral İqtisadiyyat və Maliyyə Akademiyasının (RACEF) və İsveçrə Tətbiqi Elmlər Universitetinin təşkilatçılığı ilə  “Dünyada baş verən qeyri-müəyyən hadisələrin iqtisadiyyata təsiri” mövzusunda Beynəlxalq Konfransda keçirilib.
Konfransda Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri instituitunun “İqtisadiyyatın qeyri-səlis modelləri” laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Qorxmaz İmanov “Qlobal qeyri-müəyyənlik faktorlarının Azərbaycan iqtisadiyyatına təsirinin qeyri-səlis təhlili” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Beynəlxalq konfransda dünyanın bir çox ölkəsindən, o cümlədən İspaniya, Portuqaliya, Polşa, Rumıniya, Ukrayna və s. iştirak edən alimlərlə birlikdə müxtəlif problemlər üzrə müzakirələr aparılıb.

Corresponding Member of ANAS Gorkhmaz Imanov participated in an international conference
International conference “Impact of global uncertain events on economy" organized by the Royal Spanish Academy of Economics and Finance (RACEF) and Swiss University of Applied Sciences was held in Geneva, Switzerland on April 15-20, 2024.
At the conference, the head of the laboratory “Fuzzy models of economics” of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Corresponding Member of ANAS, Professor Gorkhmaz Imanov presented his paper “Fuzzy analysis of global uncertainty factors affecting the Azerbaijani economy”.
Various problems were discussed at the international conference with scientists from many countries of the world, including Spain, Portugal, Poland, Romania, Ukraine and others.