İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq elmi konfransda iştirak edib
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d. Tofiq Babayev 10-12 sentyabr 2024-cü il tarixlərində Belarusun Minsk şəhərində “Белорусская Транспортная Неделя - 2024” çərçivəsində keçirilən “Nəqliyyat və logistika fəaliyyətinin rəqəmsal transformasiyası: vəziyyət və perspektivlər” (Цифровая трансформация ТЛД: состояние и перспективы) adlı beynəlxalq elmi-praktiki konfransda iştirak edib.
T.Babayev konfransda “Azərbaycan Respublikasında Şimal-Cənub Beynəlxalq Nəqliyyat Dəhlizinin milli seqmentinin rəqəmsallaşdırılmasına yanaşmalar” adlı təqdimatla çıxış edib. Alim, həmçinin “Yük daşımalarının inkişafı, “Şimal-Cənub” və “Şərq-Qərb” Beynəlxalq Nəqliyyat Dəhlizlərinin rəqəmsallaşdırılması” mövzusunda keçirilən müzakirələrdə iştirak edib.
Belarus nəqliyyat həftəsi çərçivəsində, həmçinin “Nəqliyyat və logistika” adlı XIV beynəlxalq sərgi, bir sıra beynəlxalq konfrans, seminar və dəyirmi masalar təşkil edilib. Həyata keçirilən tədbirlər hazırda ölkəmiz üçün də aktual olan mövzuların müzakirəsinə həsr olunub. Tədbirdə nəqliyyat və logistikanın inkişafında mövcud tendensiyalar, beynəlxalq nəqliyyat dəhlizləri ilə yük daşıyan sahibkarlıq subyektlərinin rəqabət qabiliyyətinin təmin edilməsində Avrasiya dövlətlərinin təcrübəsi, hava, avtomobil, dəmir yolu və su nəqliyyatının əsas inkişaf istiqamətləri, nəqliyyat və logistika sektorunda beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafının əsas istiqamətləri və digər məsələlər ətrafında dünya elmi ictimaiyyəti tərəfindən fikir mübadiləsi aparılıb.

Сотрудник Института систем управления принял участие в международной научной конференции
Заведующий отделом международных отношений и инноваций Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, д.ф.т. Тофиг Бабаев принял участие в международной научно-практической конференции "Цифровая трансформация ТЛД: состояние и перспективы", проходившей в рамках "Белорусской Транспортной Недели - 2024" в Минске, Беларусь, 10-12 сентября, 2024.
Т.Бабаев выступил на конференции с докладом на тему «Подходы к цифровизации национального сегмента международного транспортного коридора Север-Юг в Азербайджанской Республике». Ученый также принял участие в тематической дискуссии «Развитие грузовых перевозок и цифровизация МТК "Север-Юг" и «Восток-Запад»
В рамках Белорусской транспортной недели была организована XIV международная выставка «Транспорт и логистика», ряд международных конференций, семинаров и круглых столов. Мероприятия посвящены обсуждению тем, которые в настоящее время актуальны для нашей страны. На мероприятии мировой научной общественностью проводился обмен мнениями по современным тенденциям развития транспорта и логистики, опыту государств Евразии по обеспечению конкурентоспособности субъектов хозяйствования, перевозящих грузы по международным транспортным коридорам, основным направлениям развития воздушного, автомобильного, железнодорожного и водного транспорта, основным направлениям развития международного сотрудничества в транспортно-логистической сфере и по другим вопросам.