İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilmişdir
13.09.2024 / Mühüm xəbərlər
9, 10 və 11 sentyabr 2024-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya ixtisas fənləri üzrə qəbul imtahanları keçirilmişdir.
İmtahanların keçirilməsi məqsədilə İSİ-nin baş direktorunun əmrinə əsasən müvafiq ixtisaslar üzrə qəbul komissiyaları yaradılmışdır. AMEA-nın müxbir üzvü Qorxmaz İmanovun, texnika elmləri doktorları Elxan Səbziyevin və Nailə Musayevanın sədrliyi ilə keçirilən imtahanlarda 1203.01 – “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 2 nəfər, 3338.01 – “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə 5 nəfər və 5302.01 – “Ekonometriya; iqtisadi statistika” ixtisası üzrə 1 nəfər olmaqla ümumilikdə 8 iddiaçı iştirak etmişdir.

В Институте систем управления НАНА прошли вступительные экзамены в докторантуру по подготовке докторов философии
13.09.2024 /
9, 10 и 11 сентября 2024 года в Институте систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики прошли вступительные экзамены по предметам по специальности в докторантуру по подготовке докторов философии.
Для проведения экзаменов по приказу генерального директора ИСУ созданы приемные комиссии по соответствующим специальностям. В экзаменах под председательством члена-корреспондента НАНА Горхмаза Иманова, докторов технических наук Эльхана Сабзиева и Наили Мусаевой всего приняли участие 8 абитуриентов: 2 по специальности 1203.01 - «Компьютерные науки», 5 по специальности 3338.01 - «Системный анализ, управление и обработка информации» и 1 по специальности 5302.01 – «Эконометрика; экономическая статистика».