İdarəetmə Sistemləri İnstitutu və Bolqarıstanın Angel Kanchev adına Ruse Universitetinin birgə layihəsi Erasmus+ qrantına layiq görülüb
16.09.2024 / Xarici əlaqələr və Əməkdaşlıq
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) və Bolqarıstanın Ruse Angel Kanchev Universiteti tərəfindən 2024-cü ilin fevral ayında Avropa Komissiyasının Erasmus+ tələbə mübadilə proqramına  təqdim edilmiş ERASMUS+ (Action KA131) proqramının “Ali təhsil tələbələri və işçi heyəti üçün mobillik” layihəsi qalib layihələrin siyahısına daxil edilib. Layihənin koordinatoru İSİ-nin Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d. Tofiq Babayevdir.
Qeyd edək ki, 2024-2026-cı illəri əhatə edəcək layihənin şərtlərinə əsasən, sözügedən ölkələr arasında tədris, təhsil və ya təcrübə mübadiləsi həyata keçiriləcək.

Joint project of the Institute of Control Systems and Angel Kanchev University of Ruse (Bulgaria) awarded an Erasmus+ grant
16.09.2024 /
“Higher education students and staff” project of the ERASMUS+ program (Action KA131), submitted by of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education (ISI) and Angel Kynchev Rusen University (Bulgaria) to the European Commission's Erasmus+ student exchange program in February 2024, has been included in the list of winning projects. The project coordinator is Head of the International Relations and Innovation Department of the ICS Tofig Babaev, PhD in Engineering.
The project, which covers the years 2024-2026, will involve the exchange of teachers, students or experience between the two countries.