İdarəetmə Sistemləri İnstitutu və Bolqarıstanın Angel Kanchev adına Ruse Universitetinin birgə layihəsi Erasmus+ qrantına layiq görülüb
16.09.2024 / Xarici əlaqələr və Əməkdaşlıq
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) və Bolqarıstanın Ruse Angel Kanchev Universiteti tərəfindən 2024-cü ilin fevral ayında Avropa Komissiyasının Erasmus+ tələbə mübadilə proqramına  təqdim edilmiş ERASMUS+ (Action KA131) proqramının “Ali təhsil tələbələri və işçi heyəti üçün mobillik” layihəsi qalib layihələrin siyahısına daxil edilib. Layihənin koordinatoru İSİ-nin Beynəlxalq əlaqələr və innovasiya şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d. Tofiq Babayevdir.
Qeyd edək ki, 2024-2026-cı illəri əhatə edəcək layihənin şərtlərinə əsasən, sözügedən ölkələr arasında tədris, təhsil və ya təcrübə mübadiləsi həyata keçiriləcək.

Совместный проект Института систем управления и Русенский университет имени Ангела Кынчева (Болгария) удостоился гранта Erasmus+
16.09.2024 /
Проект “Мобильность для студентов и сотрудников высших учебных заведений” программы ERASMUS+ (Action KA131), представленный Институтом систем управления Министерства науки и образования (ISI) и Русенским университетом имени Ангела Кынчева (Болгария) в программу обмена студентами Erasmus+ Европейской комиссии в феврале 2024 года, был включен в список проектов-победителей. Координатором проекта является заведующий отделом международных отношений и инноваций ИСУ, д.ф.т. Тофиг Бабаев.
Отметим, что в соответствии с условиями проекта, охватывающего 2024-2026 годы, между двумя странами будет осуществляться обмен преподавателями, студентами или опытом.