Gəncə Dövlət Universitetində HOROZİN 2020 mövzusunda prezentasiya keçirildi
Gəncə Dövlət Universitetinin dəvəti ilə 23 may 2018-ci il tarixində AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Xarici Əqələr və İnnovasiya şöbəsinin rəhbəri, HORİZİN 2020 proqramının Qanunvericilik və Maliyyə aspekti üzrə Milli təmsilçi (Legal&Financial NCP HORIZON 2020) T. Babayev GDÜ-də HOROZİN 2020 mövzusunda treninq keçirdi. Treninqdə Gəncə Dövlət Universitetinin professor, müəllim və magistrantları iştirak etdilər. T. Babayev öz çıxışında Avropa komissiyasının elmi tədqiqat və innovasiya çərçivə proqramı haqqında, o cümlədən: AB-nin Çərçivə Proqramlarının tarixı, Avropa 2020 Yeni strategiyası, HORIZON 2020 Çərçivə proqramı barədə qeniş məlumat verdi.
Eyni zamanda dinləyicilər HORIZON 2020-də Kimlər və necə iştirak edə bilər, Azərbaycan təşkilatlarının H2020-də iştirakı və gələcək imkanlar, HORİZON 2020-nin 2018–2020-ci illər üçün İş Proqramı ilə yaxından tanış oldular. Treninqin iştirakçılarının suallarına ətraflı cavab verilmiş və onlara HORİZON 2020-yə aid materiallar paylanmışdı. Xüsusi olaraq HORİZON 2020-nin 2018-2020-ci illər işçi proqramı müsabiqəsində iştirakı ilə əlaqədar alimlərə yeni tövsiyələr verildi. Həmçinin tədbirdə T. Babayeva treyninqda fəal iştraka görə Gəncə Dövlət Universitetı rektor prof. Yusif Yusubov tərəfindən təşəkkürnamə sertifikatı təqdim olunmuşdur.

Презентация HORIZON 2020 в Гянджинском Государственном Университете
Заведующий отделом «Зарубежных связей и инноваций» Института Систем Управления Национальной Академии Наук Азербайджана, Legal & Financial NCP HORIZON 2020 в Азербайджане Т. Бабаев был приглашен Гянджинским Государственным Университетом выступить с презентацией о возможностях участия азербайджанских ученых в проектах HORIZON 2020.
Мероприятие состоялось 23 мая 2018 года в отделе «Инноваций» Гянджинского Государственного Университета.
50 присутствовавших на презентации сотрудников университета получили подробную информацию о программе Horizon 2020, ее структуре, бюджете, правилах и процедуре участия, новой рабочей программе 2018-2020 гг., а также истории рамочных программ Европейской комиссии, истории участия в них азербайджанских организаций, препятствия, которые необходимо преодолеть для более активного участия местных ученых.
После презентации Т. Бабаев ответил на вопросы участников и получил благодарственную грамоту, подписанную ректором Гянджинского Государственного Университета профессором Юсифом Юсибовым.