İdarəetmə Sistemləri İnstitunda Qadınlar Şurasının təşkili
24 may 2018-ci il tarixində AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitunda Qadınlar Şurasının təşkil olunması ilə əlaqədar AMEA Qadınlar Şurasının sədri AMEA-nın Qadınlar Şurasının sədri, professor Rəna Mirzəzədənin, AMEA-nın Qadinlar Şurasının “Elm, inkişaf və mədəniyyət” bölümünün rəhbəri, dosent, doktor Ziba Ağayeva, AMEA-nın Qadinlar Şurasının elmi katibi və koordinatoru, f.ü.f.d. Samirə Kadiyevanın iştirakı ilə iclas kecirilmişdir. İclasda, giriş sözü ilə institutun direktoru, akademik T.A.Əliyev çıxış etmişdir.
“Elmi-texniki informasiya və patent tədqiqatları şöbəsinin rəhbəri, t.ü.f.d., dosent Əsədova Rəna Şərif qızı İdarəetmə Sistemləri İnstitunun Qadınlar Şurasının sədri, Hüseynova Aygün Əkbər qızı sədr müavini,  Qurbanova Sədaqət   Həsən qızı Şuranın katibi seçilmişdir. Həmçinin, Qadınlar Şurasının  11 nəfərdən ibarət tərkibi də müəyyən edilmişdir.

Организация Женского Совета в Институте Систем Управления
Встреча, посвященная организации Женского Совета при Институте Систем Управления НАНА, состоялась 24 мая 2018 года с участием председателя Женского Совета НАНА профессора Рены Мирзазаде, начальника отдела Науки, Развития и Культуры Женского Совета НАНА, доц. Проф. Д-р Зибы Агаевой , академический секретарь и координатор Женского Совета НАНА, Самиры Кадиевой , кандидат физико-математических наук. Директор Института, Акад. Т. Алиев выступил на заседании.
Заведующая отдела «Научно-технической информации и патентных исследований,» доц. Рена Асадова, Айгун Гусейнова, Садагат Гурбанова были избраны соответственно председателем, заместителем председателя и секретарем Женского Совета. Был также определен состав Совета, состоящий из 11 членов.