İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasına ekspert seçilib
01.11.2024 / Maraqlı məlumatlar
AR Elm və təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) sədri, kiçik elmi işçi Lamiyə Nəcəfova Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasına (AKTA) İnformasiya təhlükəsizliyi, kibertəhlükəsizlik, elm, tədqiqat və araşdırma istiqamətləri üzrə ekspert seçilib.
Qeyd edək ki, assosiasiyanın əsas məqsədi ölkədə kibertəhlükəsizlik ekosisteminin gücləndirilməsi, kibertəhlükəsizliyin təmin olunması sahəsində həyata keçirilən tədbirlərin əlaqələndirilməsi və müvafiq sahənin inkişafına dəstək verilməsindən ibarətdir.

Employee of the Institute of Control Systems selected as an expert of the Association of Cyber Security Organizations of Azerbaijan
01.11.2024 /
Chair of the Council of Young Scientists and Specialists (CYSS) of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, junior researcher Lamiya Najafova has been selected as an expert in the fields of information security, cyber security, science, studies and research in the Association of Cyber Security Organizations of Azerbaijan (AKTA).
It should be noted that the main goal of the association is to strengthen the cybersecurity ecosystem in the country, coordinate measures implemented in the field of cybersecurity and support the development of this sphere.