İdarəetmə Sistemləri İnstitunun elmi katibi Zəhra Əzizovanın 75 yaşı tamam olur
4 noyabr 2024-cü il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitunun elmi katibi Zəhra Əzizovanın 75 yaşı tamam olur.
Əzizova Zəhra Ələkbər qızı 1949-cu ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1957-1967-ci illərdə 150 №-li orta məktəbdə təhsil aldıqan sonra 1969-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin filologiya fakültəsinə qəbul olub. 1975-ci ildə həmin ali təhsil müəssisəsini uğurla başa vurub.
Z.Əzizova 1970-1972-ci illərdə Yasamal rayonunun Komsomol Mərkəzi komitəsində çalışıb. 1988-ci ildə Azərbaycan KP MK yanında İnformatika Xalq Universitetinin  “Elmi texniki informasiya və təbliğat” fakültəsini bitirib.
1975-ci ildən Kibernetika institutunda (indiki İdarəetmə Sistemləri İnstitutu) laborant, böyük laborant, mühəndis, aspirantura şöbəsinin müdiri vəzifələrində işləyib. 1998-ci il tarixindən etibarən isə institutun elmi katibi vəzifəsində çalışır.
Z.Əzizova, həmçinin uzun illərdir institutun həmkarlar təşkilatına sədrlik edərək əməkdaşların rifah halının yaxşılaşdırılması, mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştirakı və asudə vaxtın səmərəli keçirilməsinin təşkilində fəal iştirak edir.
İdarəetmə Sisteləri İnstitunun kollektivi adından Zəhra Əzizovanı 75 illik yubileyi münasibətilə təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı və yeni  uğurlar arzulayırıq!

Academic Secretary of the Institute of Control Systems Zahra Azizova turns 75
Azizova Zahra Alakbar was born in Baku in 1949. In 1957-1967 she went to secondary school No. 150, in 1969 she was accepted to the faculty of philology of Baku State University, in 1975 she successfully graduated from this university.
In 1970-1972 Z. Azizova worked at the Central Committee of Komsomol of Yasamal District. In 1988 she graduated from the faculty of “Scientific and Technical Information and Propaganda” of the People's University of Informatics under the Central Committee of the Communist Party of Azerbaijan.
Since 1975 she worked at the Institute of Cybernetics (now the Institute of Control Systems) as a laboratory assistant, senior laboratory assistant, engineer, head of postgraduate studies. Since 1998 she has been working as the Institute's Academic Secretary.
For many years Z.Azizova has also been heading the trade union organization of the Institute and actively participates in improving the wellbeing of employees, organizing their participation in cultural and mass events and effective leisure time.
On behalf of the staff of the Institute of Control Systems, we congratulate Zahra Azizova on her 75th birthday and wish her good health and new successes!