İdarəetmə Sistemləri İnstitunun elmi katibi Zəhra Əzizovanın 75 yaşı tamam olur
4 noyabr 2024-cü il tarixində İdarəetmə Sistemləri İnstitunun elmi katibi Zəhra Əzizovanın 75 yaşı tamam olur.
Əzizova Zəhra Ələkbər qızı 1949-cu ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1957-1967-ci illərdə 150 №-li orta məktəbdə təhsil aldıqan sonra 1969-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin filologiya fakültəsinə qəbul olub. 1975-ci ildə həmin ali təhsil müəssisəsini uğurla başa vurub.
Z.Əzizova 1970-1972-ci illərdə Yasamal rayonunun Komsomol Mərkəzi komitəsində çalışıb. 1988-ci ildə Azərbaycan KP MK yanında İnformatika Xalq Universitetinin  “Elmi texniki informasiya və təbliğat” fakültəsini bitirib.
1975-ci ildən Kibernetika institutunda (indiki İdarəetmə Sistemləri İnstitutu) laborant, böyük laborant, mühəndis, aspirantura şöbəsinin müdiri vəzifələrində işləyib. 1998-ci il tarixindən etibarən isə institutun elmi katibi vəzifəsində çalışır.
Z.Əzizova, həmçinin uzun illərdir institutun həmkarlar təşkilatına sədrlik edərək əməkdaşların rifah halının yaxşılaşdırılması, mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştirakı və asudə vaxtın səmərəli keçirilməsinin təşkilində fəal iştirak edir.
İdarəetmə Sisteləri İnstitunun kollektivi adından Zəhra Əzizovanı 75 illik yubileyi münasibətilə təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı və yeni  uğurlar arzulayırıq!

Ученому секретарю Института систем управления Захре Азизовой исполняется 75 лет
Азизова Захра Алекпер гызы родилась в 1949 году в городе Баку. В 1957-1967 годах училась в средней школе № 150, в 1969 году поступила на филологический факультет Бакинского государственного университета, в 1975 году успешно окончила это высшее учебное заведение.
В 1970-1972 годах З. Азизова работала в ЦК ВЛКСМ Ясамальского района. В 1988 году окончила факультет «Научно-техническая информация и пропаганда» Народного университета информатики при ЦК Компартии Азербайджана.
С 1975 года работала в Институте кибернетики (ныне Институт систем управления) лаборантом, старшим лаборантом, инженером, заведующей аспирантурой. С 1998 года работает ученым секретарем института.
З.Азизова также на протяжении многих лет возглавляет профсоюзную организацию института и активно участвует в улучшении благосостояния сотрудников, организации их участия в культурно-массовых мероприятиях и эффективного досуга.
От имени коллектива Института систем управления поздравляем Захру Азизову с 75-летием и желаем ей крепкого здоровья и новых успехов!