25.11.2024 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri instituitunun (İSİ) İqtisadiyyatın qeyri-səlis modelləri laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, i.e.d., professor Qorxmaz İmanov 12-17 noyabr 2024-cü il tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində üzv olduğu İspaniya Kral İqtisadiyyat və Maliyyə Akademiyasının (RACEF) dəvətilə Dünyada gələcək iqtisadi artım, dayanıqlıq və mənfəətlilik mövzusunda keçirilən 9-cu beynəlxalq konfransda Ölkənin iqtisadi şaxələnməsinin dayanıqlı səviyyəsinin qeyri-səlis qiymətləndirilməsi mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Qeyd edək ki, konfransda dünyanın müxtəlif ölkələrinin alimləri tərəfindən iqlim dəyişikliyi, müharibələr və koronavirus (Covid-19) pandemiyasının dünya iqtisadiyyatına təsirinin qiymətləndirilməsi və qarşısının alınması üsulları müzakirə edilib, təkliflər irəli sürülüb.

Заведующий лабораторией нечетких моделей экономики Института систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, член-корреспондент НАНА, профессор Горхмаз Иманов по приглашению испанской Королевской академии экономических и финансовых наук (RACEF) выступил с докладом по теме "Нечеткая оценка устойчивого уровня диверсификации экономики страны" на 9-й международной конференции по вопросам будущего экономического роста, стабильности и прибыльности в мире, проходившей 12-17 ноября 2024 года, в Барселоне, Испания.
На конференции ученые из разных стран мира обсуждали методы оценки и предотвращения влияния изменения климата, войн и пандемии коронавируса (Covid-19) на мировую экономику, были выдвинуты соответствующие предложения.