25.11.2024 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri instituitunun (İSİ) İqtisadiyyatın qeyri-səlis modelləri laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü, i.e.d., professor Qorxmaz İmanov 12-17 noyabr 2024-cü il tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində üzv olduğu İspaniya Kral İqtisadiyyat və Maliyyə Akademiyasının (RACEF) dəvətilə Dünyada gələcək iqtisadi artım, dayanıqlıq və mənfəətlilik mövzusunda keçirilən 9-cu beynəlxalq konfransda Ölkənin iqtisadi şaxələnməsinin dayanıqlı səviyyəsinin qeyri-səlis qiymətləndirilməsi mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Qeyd edək ki, konfransda dünyanın müxtəlif ölkələrinin alimləri tərəfindən iqlim dəyişikliyi, müharibələr və koronavirus (Covid-19) pandemiyasının dünya iqtisadiyyatına təsirinin qiymətləndirilməsi və qarşısının alınması üsulları müzakirə edilib, təkliflər irəli sürülüb.

Head of the Laboratory of Fuzzy Models of Economics of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Corresponding Member of ANAS, Professor Gorkhmaz Imanov delivered a presentation on “Fuzzy assessment of sustainable level of diversification of a country's economy” at the 9th International Conference on Future Economic Growth, Stability and Profitability in the World, held on November 12-17, 2024, In Barcelona, Spain, at the invitation of the Spanish Royal Academy of Economic and Financial Sciences (RACEF).
At the conference, scientists from around the world discussed methods to assess and prevent the impact of climate change, wars and coronavirus (Covid-19) pandemic on the world economy, and proposals were made.