İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı “Yaşıl Şuşa-Yaşıl Dünya” adlı layihədə iştirak edib
22 sentyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun gənclər təşkilatları üçün elan etdiyi qrant müsabiqəsi çərçivəsində “Elm” gənclərin sosial  intelektual  inkişafına dəstək birliyinin “Yaşıl Şuşa-Yaşıl Dünya” gənc alimlərin elmi tədqiqatlarında adlı layihə həyata keçirilmişdir. Oktyabrın 26-da sözügedən lahiyə çərçivəsində beynəlxalq konfrans keçirilib, iştirakçılara sertifikat və müxtəlif hədiyyələr təqdim edilmişdir. Konfransda AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşı Aysel Abdullayeva Master Academy Elm və Təhsil Mərkəzində ELM İB-nin sədri, r.ü.f.d. Səbuhi Abdullayev tərəfindən layihəsində “Ekologiyanın mühafizəsi” adlı məruzəsilə aktiv iştirak etdiyi üçün sertifikatla təltif olunmuşdur.
Layihənin icra planına uyğun olaraq Ağdamda Cümə məscidinə, Xankəndində Qarabağ Universitetinə və Şuşa şəhərində Cıdır düzü, Molla Pənah Vaqifin məqbərəsi, İsa bulağı və digər abidələr ziyarət edilmişdir.

Сотрудница Института систем управления приняла участие в проекте «Зеленая Шуша-Зеленый мир»
22 сентября 2024 года в рамках грантового конкурса, объявленного Молодежным Фондом Азербайджанской Республики, при организации Общественного объединения поддержки социально-интеллектуального развития молодежи «Наука» прошел проект под названием «Зеленая Шуша – Зеленый мир в научных исследованиях молодых ученых».
В Научно-образовательном центре «Master Academy» председатель ПО «Наука» д.ф.м. Сабухи Абдуллаев вручил сотруднице Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Айсель Абдуллаевой сертификат за активное участие в проекте «Зеленая Шуша-Зеленый мир» с докладом «Охрана экологии».
В соответствии с планом реализации проекта были посещены Джума-мечеть в Агдаме, Карабахский университет в Ханкенди, Джыдыр-дюзю в Шуше, мавзолей Молла Панах Вагифа, источник Иса-булагы и другие памятники.