İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı “Yaşıl Şuşa-Yaşıl Dünya” adlı layihədə iştirak edib
22 sentyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun gənclər təşkilatları üçün elan etdiyi qrant müsabiqəsi çərçivəsində “Elm” gənclərin sosial  intelektual  inkişafına dəstək birliyinin “Yaşıl Şuşa-Yaşıl Dünya” gənc alimlərin elmi tədqiqatlarında adlı layihə həyata keçirilmişdir. Oktyabrın 26-da sözügedən lahiyə çərçivəsində beynəlxalq konfrans keçirilib, iştirakçılara sertifikat və müxtəlif hədiyyələr təqdim edilmişdir. Konfransda AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) əməkdaşı Aysel Abdullayeva Master Academy Elm və Təhsil Mərkəzində ELM İB-nin sədri, r.ü.f.d. Səbuhi Abdullayev tərəfindən layihəsində “Ekologiyanın mühafizəsi” adlı məruzəsilə aktiv iştirak etdiyi üçün sertifikatla təltif olunmuşdur.
Layihənin icra planına uyğun olaraq Ağdamda Cümə məscidinə, Xankəndində Qarabağ Universitetinə və Şuşa şəhərində Cıdır düzü, Molla Pənah Vaqifin məqbərəsi, İsa bulağı və digər abidələr ziyarət edilmişdir.

Employee of the Institute of Control Systems took part in the “Green Shusha, Green World" project
The “Green Shusha, Green World in Scientific Research of Young Scientists” project was implemented on September 22, 2024 within the grant competition announced by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and organized by the “Science” Public Association for Support of Social and Intellectual Development of Youth.
Chairman of the “Science” PA Sabuhi Abdullayev, PhD in Mathematics, awarded a certificate for active participation in the project “Green Shusha, Green World” with the presentation “Environmental Protection” to Aysel Abdullayeva, employee of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, at the Master Academy Scientific and Educational Center.
Following the project implementation plan, the Juma Mosque in Aghdam, Karabakh University in Khankendi, Jidir Plain in Shusha, Molla Panah Vagif Mausoleum, Isa Bulagi spring and other landmarks were visited.