İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının cari il üzrə hesabat iclasları başa çatıb
25-29 noyabr 2024-cü il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Elmi şurasının iclaslarında bir sıra laboratoriya və şöbələrin cari il üzrə hesabatları dinlənilib.
İclaslarda institutun 24 laboratoriya, 4 şöbəsi və Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının 2024-cü il üzrə hesabatları təqdim olunub. İnstitutun idarəetmənin nəzəri və tətbiqi problemləri, süni intellekt texnologiyaları və sosial-iqtisadi sistemlərin tədqiqi kimi əsas fəaliyyət istiqamətləri üzrə aparılan fundamental elmi tədqiqatlar, əldə olunan mühüm elmi nəticələr, son illərin bibliometrik göstəriciləri, alınmış patent və qrantlar barədə məlumat verilib. Həmçinin İSİ-nin təşkilatçılığı ilə cari ildə keçirilmiş beynəlxalq konfrans və seminarlar, respublika konfransları və elmi sessiyalar, elmi qurumlarla mövcud əməkdaşlıq əlaqələri haqqında hesabatlar diqqətə çatdırılıb.
Şura üzvləri tərəfindən hesabatlarla bağlı geniş müzakirə aparılıb, açıq səsvermə keçirilərək hesabatlar müsbət qiymətləndirilib.

Завершились отчетные заседания Ученого совета Института систем управления за текущий год
25-29 ноября 2024 года на заседаниях Ученого совета Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР были заслушаны отчеты ряда лабораторий за текущий год.
На заседаниях были представлены отчеты 24 лабораторий, 4 отделов и Совета молодых ученых и специалистов института за 2024 год. Была дана информация о фундаментальных научных исследованиях, полученных важных научных результатах по основным направлениям деятельности института, таким как теоретические и прикладные проблемы управления, технологии искусственного интеллекта и исследование социально-экономических систем, библиометрических показателях последних лет, полученных патентах и грантах. Также была представлены отчеты о международных конференциях и семинарах, организованных ИСУ, республиканских конференциях и научных сессиях, существующих отношениях сотрудничества с научными учреждениями.