Bakıda Beynəlxalq “Xəzər neft və qaz, neftayırma və neft kimyası” sərgisi keçirildi
2018-ci il 29-31 may tarixinde Xəzəryanı regionun neft-qaz sahəsi üzrə ən böyük tədbiri olan Beynəlxalq “Xəzər neft və qaz, neftayırma və neft kimyası” sərgi və konfransı öz mötəbər yubileyini – uğurlu fəaliyyətinin 25-ci il dönümünü qeyd edir. Caspian Oil Gas sərgisi 200-dən artıq nef-qaz sahəsində fəaliyyət göstərən aparıcı beynəlxalq şirkətlər ilə ünsiyyət qurmaq üçün unikal bir platformadır.
Xəzər Neft və Qaz Konfransı - neft və qaz sektoru və onunla əlaqəli sahələrdə fəaliyyət göstərən aparıcı şirkətlərin yüksək səviyyəli rəhbərlərin bir araya gətirən tədbirdir.
Sərgidə AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutu (İSİ) və Şnayder Elektrik şirkətinin birgə yaratdıqları “Diaqnostika və Nəzarət” Sistemini nümayiş etdirmişdilər. İSİ tərəfindən tədbirdə 1.5 saylı “Texniki obyektlərin monitorinqi və nəzarət sistemləri” laboratoriyasının müdiri t.e.d. Quluyev Qəmbər Ağaverdi oğlu çıxış edib.

International Caspian Oil & Gas Exhibition Incorporating Refining and Petrochemicals took place in Baku
31.05.2018 / Conferences, assemblies
The International Caspian Oil & Gas, Refining and Petrochemical Exhibition and Conference, the largest oil and gas event in the Caspian region, marked its 25th anniversary on 29-31 May 2018 Caspian Oil & Gas Exhibition is a unique platform for communication with over 200 leading international oil and gas companies.
The Caspian Oil & Gas Conference is the event that brings together top executives from leading oil and gas companies and related companies.
The "Diagnostics and Control" system created by Institute of Control Systems (ICS) of ANAS and Schneider Electric was demonstrated at the exibition. Head of Laboratory 1.5 "Monitoring and control systems for technical objects" Gambar Guluyev spoke at the event representing ICS.