COP-29 konfransının nəticələri ətrafında müzakirələr aparılıb
24 dekabr 2024-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, professor Ramin Rzayev CBC televiziyasının qonağı olub. Verilişdə Bakıda keçirilən COP-29 konfransının nəticələri və Cənub Qaz Dəhlizinin inkişaf perspektivləri ətrafında müzakirələr aparılıb.
R.Rzayev COP-29-da qəbul edilmiş bəyannamələrin inkişaf etməkdə olan ölkələrdə iqlim problemlərinin maliyyələşdirilməsi, eləcə də Avropaya qazın ötürülməsi üçün boru nəqli sisteminin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı çıxış edib, onların Azərbaycanın gələcək inkişafı baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb.

Results of COP-29 were discussed
Professor Ramin Rzayev, Head of the Laboratory of Decision Support Information Systems of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was a guest of CBC TV channel on December 24, 2024.
R.Rzayev talked about the declarations adopted at COP-29 concerning financing of climate problems in developing countries, as well as improvement of pipeline transportation system for gas transportation to Europe, and stressed their importance from the point of view of future development of Azerbaijan.