Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarının davamlı inkişafı üçün əsas təkliflər müzakirə olunub
21.01.2025 / Mühüm xəbərlər
20 yanvar 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, professor Ramin Rzayev CBC televiziyasının qonağı olub.
Verilişdə Yaşıl enerjinin inkişafı kontekstində Qarabağın bərpası və yenidən qurulması, Azərbaycanın tələbatını ödəmək üçün "Şəfəq" layihəsinin həyata keçirilməsi kimi bərpa olunan enerji mənbələrinin yaradılmasının əhəmiyyəti və Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarının davamlı inkişafı üçün əsas təkliflər müzakirə olunub.

Обсуждены ключевые предложения по устойчивому развитию Карабахского и Восточно-Зангезурского экономических районов
21.01.2025 /
20 января 2025 года заведующий лабораторией информационных систем поддержки принятия решений Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР профессор Рамин Рзаев побывал в гостях у телеканала CBC.
В передаче обсуждались вопросы восстановления и реконструкции Карабаха в контексте развития зеленой энергетики, важность создания возобновляемых источников энергии, таких как реализация проекта «Шафаг» для удовлетворения потребностей Азербайджана, а также ключевые предложения по устойчивому развитию Карабаха и Восточно-Зангезурский экономический район.