Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarının davamlı inkişafı üçün əsas təkliflər müzakirə olunub
21.01.2025 / Mühüm xəbərlər
20 yanvar 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, professor Ramin Rzayev CBC televiziyasının qonağı olub.
Verilişdə Yaşıl enerjinin inkişafı kontekstində Qarabağın bərpası və yenidən qurulması, Azərbaycanın tələbatını ödəmək üçün "Şəfəq" layihəsinin həyata keçirilməsi kimi bərpa olunan enerji mənbələrinin yaradılmasının əhəmiyyəti və Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarının davamlı inkişafı üçün əsas təkliflər müzakirə olunub.

Key proposals for the sustainable development of Karabakh and East Zangezur economic regions were discussed
21.01.2025 /
Professor Ramin Rzayev, Head of the Laboratory of Decision Support Information Systems of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was a guest of CBC TV channel on January 20, 2025.
The program discussed the restoration and reconstruction of Karabakh in the context of green energy development, the importance of creating renewable energy sources such as the implementation of the "Shafag" project to meet Azerbaijan's needs, and key proposals for the sustainable development of the Karabakh and East Zangezur economic regions.