İdarəetmə Sistemləri İnstitunun şöbə müdiri Xırda Hüseyovanın 70 yaşı tamam olur
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitunun (İSİ) Sənədlərlə iş şöbəsinin müdiri Xırda Hüseynova institutun baş direktoru, akademik Əli Abbasov tərəfindən 70 illik yubileyi və uzunmüddətli səmərəli elmi-təşkilati fəaliyyəti ilə əlaqədar institutun Fəxri Fərmanı ilə təltif edilib.
Hüseyovanın Xırda Nurulla qızı 22 yanvar 1955-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. Orta məktəbi müvəffəqiyyətlə bitirdikdən sonra Bakı Yüngül sənaye texnikumunda təhsil alıb.
1981-2014-cü illərdə Kibernetika institutunda (indiki İdarəetmə Sistemləri İnstitutu) tabelçi, təsərrüfat üzrə müdir, dəftərxana müdiri vəzifələrində işləyib. 2014-ci ildən etibarən isə institutun Sənədlərlə iş şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır. X.Hüseynova institutda çalışdığı uzun illər ərzində elmi-təşkilati fəaliyyəti ilə əlaqədar İSİ YAP ərazi təşkilatı, Həmkarlar təşkilatı və Qadınlar şurası tərəfindən fəxri fərmalarla təltif olunub.
İdarəetmə Sisteləri İnstitunun kollektivi adından Xırda Hüseynovanı 70 illik yubileyi münasibətilə təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı və yeni  uğurlar arzulayırıq!

Head of Department of the Institute of Control Systems Khirda Huseynova turns 70
General Director of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Academician Ali Abbasov awarded the Head of the Documentation Department of the Institute a Certificate of Merit of the Institute on the occasion of her 70th birthday and many years of fruitful scientific and organizational activity.
Khirda Nurulla gizi Huseynova was born on January 22, 1955 in Baku. After successful completion of secondary school she was enrolled in Baku Technical College of Light Industry.
From 1981 to 2014, she worked as a timekeeper, supply and maitenance manager, head clerk at the Institute of Cybernetics (now the Institute of Control Systems).
С 2014 she has been working as the Head of the Documentation Department of the Institute. For many years scientific and organizational activities at the Institute H.Huseynova was awarded with the certificates of merit of the territorial organization of YAP ICS, Trade Union Organization, Women's Council.
On behalf of the staff of the Institute of Control Systems, we congratulate Khirda Huseynova on her 70th birthday. anniversary, we wish her good health and new successes!