Azərbaycanın Beynəlxalq Valyuta Fondu ilə iqtisadi şaxələndirmədə özəl sektorun rolunun artırılması imkanları müzakirə edilib
07.02.2025 / Mühüm xəbərlər
6 fevral 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, professor Ramin Rzayev CBC televiziyasının qonağı olub.
Verilişdə Azərbaycanın Beynəlxalq Valyuta Fondu ilə iqtisadi şaxələndirmədə özəl sektorun rolunun artırılması və dayanıqlı maliyyə imkanlarının təmin edilməsi və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin “Masdar” şirkətinin və onun tərəfdaş şirkəti olan “SOCAR Green”in mütəxəssislərinin iştirakı ilə Biləsuvarda Günəş Elektrik Stansiyasının inşası ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

Possibilities of increasing the role of the private sector in the diversification of the economy of Azerbaijan with the International Monetary Fund discussed
07.02.2025 /
Professor Ramin Rzayev, Head of the Laboratory of Decision Support Information Systems of the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, was a guest of CBC TV channel on February 6, 2025.
The program discussed Azerbaijan's efforts to increase the role of the private sector in diversifying the economy and ensuring sustainable financial opportunities with the International Monetary Fund, as well as the construction of a solar power plant in Bilasuvar with the participation of specialists from Masdar, a United Arab Emirates company, and its partner company SOCAR Green.