Azərbaycanın Beynəlxalq Valyuta Fondu ilə iqtisadi şaxələndirmədə özəl sektorun rolunun artırılması imkanları müzakirə edilib
07.02.2025 / Mühüm xəbərlər
6 fevral 2025-ci il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, professor Ramin Rzayev CBC televiziyasının qonağı olub.
Verilişdə Azərbaycanın Beynəlxalq Valyuta Fondu ilə iqtisadi şaxələndirmədə özəl sektorun rolunun artırılması və dayanıqlı maliyyə imkanlarının təmin edilməsi və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin “Masdar” şirkətinin və onun tərəfdaş şirkəti olan “SOCAR Green”in mütəxəssislərinin iştirakı ilə Biləsuvarda Günəş Elektrik Stansiyasının inşası ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

Обсуждены возможности повышения роли частного сектора в диверсификации экономики Азербайджана с Международным валютным фондом
07.02.2025 /
6 февраля 2025 года заведующий лабораторией информационных систем поддержки принятия решений Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР профессор Рамин Рзаев побывал в гостях у телеканала CBC.
В программе обсуждались усилия Азербайджана по повышению роли частного сектора в диверсификации экономики и обеспечению устойчивых финансовых возможностей с Международным валютным фондом, а также строительство солнечной электростанции в Билясуваре с участием специалистов компании Masdar из Объединенных Арабских Эмиратов и ее партнерской компании SOCAR Green.