Elmi şuranın növbəti iclası keçirildi
17 oktyabr 2018-cı ildə AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda aşağıdakı məsələlər müzakirə edilmişdir:
1. Fövqaladə halların nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı rəhbər hüyətin işinin təşkili
2. 2019-cu ildə laboratoriyalarda aparılacaq elmi tədqiqat işlərin və mərhələrinin təqdim edilməsi haqqında.
3. İnstitutun nəzdində fəaliyyət göstərən D 01.121 dissertasiya şurası haqqında
4. 3.1 saylı laboratoriyanın a.e.i., r.ü.f.d., dos. Anar Rəhimovun Fransada Eks-Marsel Univeritetinin Frenel İnstitutunda 2015-2017-ci illərdə apardığı elmi tədqiqat işlərinin hesabatı.
5. Tiflis şəh. 8-11 oktyabr 2018-ci il tarixində 4-cü Gürcüstan-Polşa “Avropa-Asiya nəqliyyat korpüsü” keçirilmiş beynəlxalq elmi-texniki konfrans haqqında.
6. 2018/2019-cu tədris ili üzrə İnstitutun magistraturasına qəbul olunan magistrantların fərdi iş planlarının təsdiq olunması haqqında
7. Şöbə müdiri, t.ü.f.d. T.Ə.Babayevə dosent elmi adı verilməsi haqqında
8.  İnstitutun keçmiş dissertantı Faiq Bahadur oğlu Ağayevin dissertasiya işinin ixtisasının dəqiqləşdirilməsi haqqınaə.
9. İnstituta daxil olan sənədlər haqqında:
9.1. AMEA-nın  Rəyasət heyətunin 11 iyul 2018-ci il tarixli “AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri haqqında” 13/12 №-li qərarı haqqında
9.2. Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 01 oktyabr 2018-ci il tarixli 48-02-805/16 məktubu haqqında
9.3. AMEA-nın Prezidentinin 02 oktyabr 2018-ci il tarixli “İntizam tənbeh tədbirlərinin görülməsi barədə” 617 №-li sərəncamı haqqında

Regular meeting of the Scientific Council
A regular meeting of the Scientific Council of the Institute of Control Systems of ANAS was held on 17 October 2018. The following issues were discussed:
1. Organizing the work of the administration during the elimination of the consequences of emergency situations
2. Presenting scientific research and phases to be conducted in laboratories in 2019
3. D 01.121 Dissertation Council functioning under the Institute
4. Report on the scientific work conducted by leading researcher of Laboratory 3.1 Assoc.Prof. Anar Rahimov, PhD in Mathematics, at Fresnel Institute of Aix-Marseille University, France, in 2015-2017
5. 4th Georgian-Polish International Scientific & Technical Conference “TRANSPORT BRIDGE EUROPE-ASIA” that took place in Tbilisi, Georgia, on 8-11 October 2018
6. Approving individual work plans for Master’s students enrolled in the Institute’s Master’s program for the academic year 2018/2019
7. Awarding the academic title of Associate Professor to Head of Department T.A. Babayev, PhD in Engineering
8.  Specifying the dissertation of the former dissertationist of the Institute Faig Bahadur Agayev
9. The incoming documents:
9.1. Decree No 13/12 of the Presidium of ANAS dated 11 July 2018 “On the members of the Presidium of ANAS”
9.2. Letter No 48-02-805/16 of the Higher Attestation Commission under the President of the Azerbaijan Republic dated 01 October 2018
9.3. Decree No 617 of the President of ANAS dated 02 October 2018 “On the implementation of disciplinary measures”