21.02.2025 / Mühüm xəbərlər
15-17 may 2024-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) keçirilən “Şərq-Qərb Nəqliyyat Dəhlizində Logistika, İdarəetmə və İstismar Problemləri” üzrə 3-cü beynəlxalq konfransının (PLMO 2024) materiallarının birinci cildi “IEEE Xplore” elektron kitabxanasına daxil edilib.
Geniş coğrafi arealı əhatə edən konfransda Azərbaycan elmi ictimaiyyətinin nümayəndələri, həmçinin 14 xarici ölkənin, o cümlədən Polşa, Bolqarıstan, ABŞ, Macarıstan, Hindistan, Sloveniya, Makedoniya, Türkiyə, Ukrayna, Belarus, Çin, Serbiya, Gürcüstan və Özbəkistanın alim və tədqiqatçıları iştirak ediblər. Beynəlxalq konfransa ümumilikdə 154 məruzə təqdim edilmiş, onlardan 89-u qəbul edilmişdir. Birinci cilddə yer alan 39 məqalə yüksək rəy toplayaraq “IEEE Xplore” elektron kitabxanasına daxil edilib. İkinci cilddə yer alacaq digər 50 məqalə isə konfransın rəsmi veb saytında (plmo.cyber.az/2024/) yerləşdiriləcək.
Konfrans İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, Polşanın Sileziya Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti və Elektronika və Elektrotexnika Mühəndisləri İnstitutunun (IEEE) təşkilatçılığı, AR Elm və Təhsil Nazirliyinin, AR Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Çinin Guangzhou Universitetinin, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun və Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasının dəstəyi ilə baş tutub.
Qeyd edək ki, Şərq-Qərb Nəqliyyat Dəhlizində Logistika, İdarəetmə və İstismar Problemləri üzrə 4-cü beynəlxalq konfrans (PLMO 2025) 13-15 may 2025-ci il tarixlərində Bakı şəhərində keçiriləcək. Ətraflı məlumat üçün aşağıdakı linkə keçid edə bilərsiniz:

Материалы конференции PLMO 2024 включены в электронную библиотеку IEEE Xplore
Первый том материалов 3-й международной конференции “Проблемы логистики, управления и эксплуатации в транспортном коридоре Восток-Запад” (PLMO 2024), проходившей 15-17 мая 2024 года в Институте систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования АР, включен в электронную библиотеку IEEE Xplore.
В конференции, охватывающей широкий географический ареал, приняли участие представители азербайджанской научной общественности, а также ученые и исследователи из 14 зарубежных стран, в том числе Польши, Болгарии, США, Венгрии, Индии, Словении, Македонии, Турции, Украины, Беларуси, Китая, Сербии, Грузии и Узбекистана. Всего на международную конференцию было представлено 154 доклада, из которых 89 были приняты. 39 статей, представленных в первом томе, получили высокие отзывы и были включены в электронную библиотеку IEEE Xplore. Остальные 50 статей, которые будут представлены во втором томе, будут размещены на официальном сайте конференции (plmo.cyber.az/2024/).
Конференция была организована Институтом систем управления, Силезским технологическим университетом Польши, Азербайджанским техническим университетом и Институтом инженеров электроники и электротехники (IEEE) при поддержке Министерства образования и науки АР, Министерства цифрового развития и транспорта АР, Гуанчжоуского университета Китая, Института информационных технологий и Шемахинской астрофизической обсерватории.
Отметим, что 4-я Международная конференция по проблемам логистики, управления и эксплуатации в транспортном коридоре Восток-Запад (PLMO 2025) пройдет 13-15 мая 2025 года в городе Баку. Для получения дополнительной информации перейдите по ссылке ниже: