21.02.2025 / Mühüm xəbərlər
15-17 may 2024-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda (İSİ) keçirilən “Şərq-Qərb Nəqliyyat Dəhlizində Logistika, İdarəetmə və İstismar Problemləri” üzrə 3-cü beynəlxalq konfransının (PLMO 2024) materiallarının birinci cildi “IEEE Xplore” elektron kitabxanasına daxil edilib.
Geniş coğrafi arealı əhatə edən konfransda Azərbaycan elmi ictimaiyyətinin nümayəndələri, həmçinin 14 xarici ölkənin, o cümlədən Polşa, Bolqarıstan, ABŞ, Macarıstan, Hindistan, Sloveniya, Makedoniya, Türkiyə, Ukrayna, Belarus, Çin, Serbiya, Gürcüstan və Özbəkistanın alim və tədqiqatçıları iştirak ediblər. Beynəlxalq konfransa ümumilikdə 154 məruzə təqdim edilmiş, onlardan 89-u qəbul edilmişdir. Birinci cilddə yer alan 39 məqalə yüksək rəy toplayaraq “IEEE Xplore” elektron kitabxanasına daxil edilib. İkinci cilddə yer alacaq digər 50 məqalə isə konfransın rəsmi veb saytında (plmo.cyber.az/2024/) yerləşdiriləcək.
Konfrans İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, Polşanın Sileziya Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti və Elektronika və Elektrotexnika Mühəndisləri İnstitutunun (IEEE) təşkilatçılığı, AR Elm və Təhsil Nazirliyinin, AR Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Çinin Guangzhou Universitetinin, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun və Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasının dəstəyi ilə baş tutub.
Qeyd edək ki, Şərq-Qərb Nəqliyyat Dəhlizində Logistika, İdarəetmə və İstismar Problemləri üzrə 4-cü beynəlxalq konfrans (PLMO 2025) 13-15 may 2025-ci il tarixlərində Bakı şəhərində keçiriləcək. Ətraflı məlumat üçün aşağıdakı linkə keçid edə bilərsiniz:

Proceedings of the PLMO 2024 Conference are included in the IEEE Xplore Digital Library
The first volume of the Proceedings of the 3rd International Conference “Problems of Logistics, Management and Operation in the East-West Transport Corridor” (PLMO 2024) held on May 15-17, 2024 at the Institute of Control Systems (ICS) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan is now available in the IEEE Xplore Digital Library.
Representatives of the Azerbaijani scientific community, as well as scientists and researchers from 14 foreign countries, including Poland, Bulgaria, USA, Hungary, India, Slovenia, Macedonia, Turkey, Ukraine, Belarus, China, Serbia, Georgia and Uzbekistan, attended the conference covering a wide geographical area. A total of 154 papers were submitted to the international conference, of which 89 were accepted. 39 papers presented in the first volume received strong reviews and were included in the IEEE Xplore digital library. The remaining 50 papers to be featured in the second volume will be posted on the official conference website (plmo.cyber.az/2024/).
The conference was organized by the Institute of Control Systems, Silesian University of Technology of Poland, Azerbaijan Technical University and Institute of Electronics and Electrical Engineers (IEEE) with the support of the Ministry of Education and Science of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, Guangzhou University of China, Institute of Information Technology and Shamakhi Astrophysical Observatory.
The 4th International Conference on Logistics, Management and Operations in the East-West Transport Corridor (PLMO 2025) will be held in Baku on May 13-15, 2025. For more information please follow the link below: