Mühəndislik problemlərinin həllinə həsr olunan beynəlxalq konfrans davam edir
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) keçirilən “Mühəndislik Problemlərinin Həllində Menecment və İdarəetmə” adlı beynəlxalq konfrans (MaCoSEP- 2025, 13-15 mart ) bu gün öz işini panel iclasla davam etdirib.
Konfransda Estoniyanın Tartu Universitetinin professoru Sedat Akleylekin “Post-kvant kriptoqrafiyasında çətinliklər və imkanlar”, İtaliyanın Palermo Universitetinin professoru Calogero Vetronun “Qeyri-xətti çoxdəyərli sistemlər: mövcudluq və relaksasiya teoremləri” və Hindistanın Rajagiri Mühəndislik və Texnologiya Məktəbinin professoru Sunny Joseph Kalayathankalın “Qeyri-səlis modelləşdirmə və qərarvermə tətbiqlərinin real dünyada istifadəsi” adlı məruzələri dinlənilib.
Müzakirələrdən sonra məruzəçilərə təşəkkür plaketləri təqdim edilib.
Martın 15-də başa çatacaq konfransın ikinci gününün bölmə iclasları “Ekologiya, kimya mühəndisliyi və biotexnologiyada sistem təhlili”, “Radiotexnika və telekommunikasiya”, “Ağıllı texnologiyalar və kiberfiziki sistemlər”, “Elektrik enerji sistemləri və şəbəkələri” mövzularına həsr olunub.

The international conference on solving engineering problems continues
The international conference “Management and Control in Solving Engineering Problems” (MaCoSEP-2025, March 13-15), held at the Baku Engineering University (BEU), continued its work today with a panel session.
The conference featured presentations by Professor Sedat Akleylek from the University of Tartu in Estonia, “Challenges and Opportunities in Post-Quantum Cryptography”, Calogero Vetro, Professor at the University of Palermo in Italy, “Nonlinear Multivalued Systems: Existence and Relaxation Theorems”, and Sunny Joseph Kalayathankal, Professor at the Rajagiri School of Engineering & Technology, India, “Fuzzy Modeling and Decision Making Applications in the Real world”.
Following the discussions, the speakers were awarded with certificates of appreciation.
The second day of the conference, which will end on March 15, will feature sectional sessions on the topics of “Systems Analysis in Ecology, Chemical Engineering and Biotechnology”, “Radio Engineering and Telecommunications”, “Smart Technologies and Cyber-Physical Systems”, “Electric Power Systems and Networks”.