Beynəlxalq konfrans iştirakçıları BMU ilə tanış olublar
“Mühəndislik Problemlərinin Həllində Menecment və İdarəetmə” adlı beynəlxalq konfransın (MaCoSEP- 2025, 13-15 mart) iştirakçıları Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) maddi-texniki bazası ilə tanış olublar.
Türkiyə, Ukrayna,  Qazaxıstan, Azərbaycan, Macarıstan, Polşa, Gürcüstan, Avstriya, eləcə də digər ölkələrin universitet təmsilçiləri, nüfuzlu yerli, xarici alimlər BMU-nun müasir standartlar əsasında qurulmuş Kibertəhlükəsizlik, Kimya, Mexanika mühəndisliyi və.s laboratoriyalarını gəziblər. Qonaqlar burada nəzəriyyə ilə təcrübənin birləşdirilməsi, geniş elmi tədqiqatlar aparmaq üçün yaradılmış mövcud imkanları müsbət qiymətləndiriblər.
BMU Texnoparkında tələbələrin hazırladığı startaplara da baxan qonaqlar gənclərin innovativ layihələrə marağını və yeniliklərə açıq olmalarını təqdir edib, mövcud texniki şəraiti onların potensiallarının üzə çıxarılmasında əvəzsiz imkan adlandırıblar. Universitet tələbələrinin əməyinin məhsulu olan “Zəngəzur” Pilotsuz Uçuş Aparatı (PUA) xarici qonaqlar tərəfindən xüsusi maraqla qarşılanıb.

Участники международной конференции ознакомились с БИУ
Участники международной конференции «Менеджмент и управление в решении инженерных задач» (MaCoSEP-2025, 13-15 марта) ознакомились с материально-технической базой Бакинского Инженерного Университета (БИУ).
Представители университетов из Турции, Украины, Казахстана, Азербайджана, Венгрии, Польши, Грузии, Австрии и других стран, а также влиятельные местные и зарубежные ученые посетили лаборатории БИУ по кибербезопасности, химии, машиностроению и т. д., которые построены на основе современных стандартов. Гости положительно оценили существующие возможности, созданные здесь для объединения теории и практики, проведения обширных научных исследований.
Гости, которые также ознакомились со стартапами, разработанными студентами в Технопарке БИУ, оценили интерес молодежи к инновационным проектам и ее открытость к инновациям, назвав нынешние технические условия бесценной возможностью раскрыть свой потенциал. Особый интерес у иностранных гостей вызвал беспилотный летательный аппарат «Зангезур» — плод труда студентов университета.