Türkiyədə "Beynəlxalq Kommunikasiya Texnologiyalar Konqresi" keçiriləcək
Türkiyənin Assosiyasiya İnformasiya Elmi-Tədqiqatlar Akademiyasının təşkil etdiyi "Beynəlxalq Kommunikasiya Texnologiyalar Konqresi"nin  (13-15 Dekabr 2018) İdarəetmə Sistemləri İnstitunun XƏİŞ-nin müdiri T. Babayev  proqram komitəsinin üzvü seçildi.
İnformasiya və Əlaqə Texnologiyaları Konqresi (ICTC), Türkiyə başda olmaqla dünyanın fərqli ölkələrindən alim, sektor nümayəndəsi və mütəxəssislərlə bir araya gəlmə fürsətini təmin etməkdədir. Konqres boyunca iştirakçılar BT dünyasının indiki və gələcəyi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparacaq və yenilikçi həllərin inkişafına kömək edəcəkdir. Konqresin əsas mövzusu, İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyalarıdır. Bu əsas mövzuda konqres aşağıdakı və digər müvafiq sahələrdə işləmək üçün açıqdır: (abilar.org/ictc/).

В Турции будет проведен Конгресс Информационных и Коммуникационных Технологий (ICTC)
Заведующий отделом «Зарубежных Связей и Инноваций» Института Систем Управления НАНА Т. Бабаев избран членом программного комитета Конгресса Информационных и Коммуникационных Технологий (ICTC) (13-15 Декабря 2018), организованного Академией Ассоциации Информационных Научных Исследований Турции.
Конгресс по Информационно-Коммуникационным Технологиям соберет вместе ученых, представителей различных отраслей и специалистов из разных стран мира, в том числе Турции. Во время Конгресса участники обменяются мнениями о настоящем и будущем мира ИТ и помогут разработать инновационные решения. Основная тема Конгресса - информационные и коммуникационные технологии. Конгресс открыт для работ по всем следующим и смежным областям: (abilar.org/ictc/).