Emin Əmrullayev: Ölkə alimlərinin dünyada nüfuzu artır
“Azərbaycan müəllimi” xəbər verir ki, bu barədə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev sosial media hesabında paylaşım edib.
Paylaşımda qeyd edilib ki, 2024-cü ildə alimlərimiz tərəfindən bu bazada indekslənən elmi nəşrlərdə dərc edilmiş məqalələrin sayı 2022-ci illə müqayisədə 2 dəfə çox olub:
“Məqalələrin 325-i dünyada ən çox oxunan 10%, 85-i isə 1% elmi işlərin arasında yer alıb. Bu nəticələr ölkə alimlərinin dünyada nüfuzunun artdığını göstərir və gələcəkdə elm sahəsində əldə olunacaq beynəlxalq uğurlara işarə edir”.

Эмин Амруллаев: Авторитет ученых нашей страны в мире растет
Как сообщает «Азербайджанский учитель», об этом сообщил министр науки и образования Эмин Амруллаев в своем аккаунте социальной сети.
В сообщении отмечено, что в 2024 году количество статей, опубликованных нашими учеными в научных изданиях, индексируемых в этой базе данных, в два раза превысило показатели 2022 года:
«325 статей входят в 10% самых читаемых научных работ в мире, а 85 — в 1% самых читаемых. Эти результаты свидетельствуют о растущем авторитете ученых нашей страны в мире и указывают на будущие международные успехи в области науки».