Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində seminar keçiriıldi
8 yanvar 2019-cu il tarixində   Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində   “Hasilatda və  qazmada nanotexnologiyalar” mövzusunda seminar keçirildi. Seminarı giriş sözü ilə AzMİU-nun rektoru, memarllıq doktoru, əməkdar memar professor G. Məmmədova açdı. Seminarda 3.7 saylı “Neft sənayesində nanotexnologiyaların tətbiqində riyazi modelləşdirmə” laboratoriyasının rəhbəri, professor t.e.d., E. Şahbazov “Neftçıxarmada və qazmada nanotexnologiyalar”  adlı məruzə ilə çıxış etdi. Həmçinin “Neftqazelmitədqiqatlayihə” institutunun professoru, t.e.d. E.  Kazımov “Qazmada nanotexnologiyalar” mövzusunda məruzə etdi.
Məruzədən sonra professor Eldar Şahbazov, ona verilən sualları cavablandırdı və sonda seminar müsbət qiymətləndirildi.

В Азербайджанском университете архитектуры и строительства прошел семинар
8 января 2019 года в Азербайджанском Университете Архитектуры и Строительства состоялся семинар на тему «Нанотехнологии в производстве и бурении». Ректор АзМИУ, профессор Г. Мамедова открыла семинар вступительной речью. Заведующий лабораторией 3.7 «Математическое моделирование при внедрении нанотехнологий в нефтяной промышленности», д.т.н. проф. Э. Шахбазов, выступил с докладом «Нанотехнологии в нефтедобыче и бурении». Также профессор Нефтегазового научно-исследовательского проектного института, д.т.н. Э. Казимов выступил с докладом «Нанотехнологии в бурении».
После лекции профессор Эльдар Шахбазов ответил на вопросы аудитории. Семинар получил положительную оценку.