Professor Ramin Rzayev “Süni intellekt və rəqəmsal iqtisadiyyat: cari vəziyyət və inkişaf perspektivləri” mövzusunda məruzə edib
17.04.2025 / Mühüm xəbərlər
17 aprel 2025-ci il tarixdə Elm və Təhsil Nazirliyi Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun Optimal İdarəetmə şöbəsinin növbəti seminarı keçirilib. Seminarda Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, t.e.d., professor Ramin Rzayev “Süni intellekt və rəqəmsal iqtisadiyyat: cari vəziyyət və inkişaf perspektivləri” mövzusunda məruzə edib.
Məruzədə süni intellekt texnologiyalarının rəqəmsal iqtisadiyyata perspektiv təsirinin öyrənilməsinin aktuallğı şərh olunub.

Professor Ramin Rzayev delivered a talk on "Artificial Intelligence and Digital Economy: State of the Art and Development Prospects"
17.04.2025 /
A regular seminar of the Optimal Control Department of the Institute of Mathematics and Mechanics of the Ministry of Science and Education was held on April 17, 2025. At the seminar, the Head of the Laboratory of information decision support systems of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education, Professor Ramin Rzayev, DSc in Engineering, delivered a talk on "Artificial Intelligence and Digital Economy: State of the Art and Development Prospects".
The talk noted the relevance of studying the prospective impact of artificial intelligence technologies on the digital economy.