24.04.2025 / Mühüm xəbərlər
23 aprel 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun növbəti Ümuminstitut seminarı keçirilib. Seminarda Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Qərarların qəbul edilməsini dəstəkləyən informasiya sistemləri laboratoriyasının müdiri, t.e.d., professor Ramin Rzayev “Süni intellekt və rəqəmsal iqtisadiyyat: cari vəziyyət və inkişaf perspektivləri” mövzuda məruzə edib.
Məruzədə süni intellekt texnologiyalarının rəqəmsal iqtisadiyyata perspektiv təsirinin öyrənilməsinin aktuallğı şərh olunub.

Профессор Рамин Рзаев выступил на общеинститутском семинаре Института математики и механики
23 апреля 2025 года состоялся очередной общеинститутский семинар Института математики и механики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики. На семинаре заведующий лабораторией информационных систем поддержки принятия решений Института систем управления Министерства науки и образования, доктор технических наук, профессор Рамин Рзаев выступил с докладом на тему «Искусственный интеллект и цифровая экономика: современное состояние и перспективы развития».
В докладе отмечена актуальность изучения перспективного влияния технологий искусственного интеллекта на цифровую экономику.