AMEA İSİ-də Schneider Electric şirkətinin müasir avadanlıqlarının təqdimatı keçirilib
2-5 aprel 2019-cu il tarixlərində AMEA Idarəetmə Sistemləri İnstitunda Schneider Electric şirkətinin mütəxəssisləri tərəfindən şirkətin tezlik çevricilərinin sənaye və kənd təsərrüfatının müxtəlif sahələrində tətbiqi və istismarına dair dörd günlük texniki təlim kursları keçirilib. Təlimin mövzusu müasir tezlik çevricilərinin iş prinsipi, texniki istismar qaydaları, proqram təminatı və müxtəlif sahələrdə tətbiqi üzrə funksiyalarının nəzəri və praktiki izahından ibarət olmuşdur. Son illər AMEA İSİ və AMEA “Kibernetika” XKB SOCAR-ın nef-qaz mədənlərində intellektual idarəetmə sistemlərinin tətbiqini həyata keçirir və bu işlərdə Schneider Electric şirkətinin müasir avadanlıqlarından geniş istifadə edilir.
Bununla əlaqədar olaraq Schneider Electric şirkətinin istehsal etdiyi avadanlıqlardan istifadə edən mütəxəssislərin hazırlığı və sertifikatlaşdırılması məqsədi ilə AMEA “Kibernetika” XKB və Schneider Electric şirkəti arasıda müvafiq kursların keçirilməsi üçün uyğun müqavilə bağlamışdır.
Təlimlər Schneider Electric şirkətinin Türkiyə təmsilçisi Hasan Baran tərəfindən həyata keçirilmişdir. Təlimlərin sonunda kursu müvəffəqiyyətlə bitirmiş mütəxəssislərə sertifikatlar təqdim edilmişdir. Bu sertifikatlar mütəxəssislərə Schneider Electric şirkətinin ALTİVAR 61, ALTİVAR 71, PROCESS 630, PROCESS 930 avadanlıqlarının tətbiqi və istismarı üzrə işlərin yerinə yetirilməsində xüsusi səlahiyyət verir.

В ИСУ НАНА состоялась презентация современного оборудования компании Schneider Electric
2-5 апреля 2019 года специалисты Schneider Electric из Института систем управления НАНА провели четырехдневные курсы технической подготовки по использованию и эксплуатации преобразователей частоты их компании в различных областях промышленности и сельского хозяйства. Предметом тренинга было теоретическое и практическое объяснение принципов работы современных преобразователей частоты, правил их технической эксплуатации, программного обеспечения и применения в различных областях. В последние годы ИСУ НАНА и СКБ «Кибернетика» НАНА осуществляют внедрение интеллектуальных систем управления на нефтяных и газовых месторождениях ГНКАР, и в этих работах современное широко используется оборудование Schneider Electric.
В связи с этим было подписано соответствующее соглашение с СКБ «Кибернетика» НАНА и Schneider Electric о проведении соответствующих курсов для подготовки и сертификации специалистов, использующих оборудование производства Schneider Electric.
Тренинги проводил Хасан Баран, турецкий представитель Schneider Electric. По окончании обучения специалистам, успешно прошедшим курс, были вручены сертификаты. Эти сертификаты дают специалистам особое право выполнять работы по внедрению и эксплуатации приборов ALTIVAR 61, ALTIVAR 71, PROCESS 630, PROCESS 930 производства Schneider Electric.