AMEA-nın beş institutunun direktoru vəzifəsinə seçkilər keçirilib
Sentyabrın 12-də AMEA-nın Rəyasət Heyətində Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin (FRTEB) ümumi yığıncağı keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan FRTEB-in akademik-katibi, akademik Nazim Məmmədov gündəlikdəki məsələləri diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, bugünkü iclasda bölmənin Fizika, Riyaziyyat və Mexanika, İnformasiya Texnologiyaları, İdarəetmə Sistemləri və Biofizika institutlarında direktor vəzifəsini tutmaq üçün seçkilər keçiriləcək.
Gizli səsvermə yolu ilə akademik Nazim Məmmədov Fizika İnstitutu, AMEA-nın müxbir üzvü Misir Mərdanov Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu, akademik Rasim Əliquliyev İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, akademik Telman Əliyev İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımov isə Biofizika İnstitutunun direktoru vəzifəsinə seçiliblər.

Elections carried out for the director post of 5 institutes of ANAS
The general meeting of the Division of Physical-Mathematical and Technical Sciences (DPMTS) was held at the Presidium of ANAS on September 12.
Opening the meeting, academic-secretary of the division academic Nazim Mammadov brought to mind the issues of agenda. He stated that, today’s meeting will focus on the elections for director posts of 5 institutes of the division – Institutes of Physics, Mathematics and Mechanics, Information Technology, Control Systems and Biophysics.
By secret ballot, academic Nazim Mammadov was elected a director of the Institute of Physics, corresponding member of ANAS Misir Mardanov - a director of the Institute of Mathematics and Mechanics, academic Rasim Alguliyev – a director of the Institute of Information Technology, academic Telman Aliyev – a director of the Institute of Control Systems, and corresponding member of ANAS Ogtay Gasimov – a director of the Institute of Biophysics.