19.06.2025 / Mühüm xəbərlər
AR Elm və Təhsil Nazirliyi İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) Kəsilməz proseslərin modelləşdirilməsi və idarə edilməsi laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Ülviyyə Göyüşova Odlar Yurdu Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən 2nd International Conference on Smart Environment and Green Technologies (ICSEGT 2025) beynəlxalq elmi konfransda “Logistics of perishable goods via existing transport infrastructure” adlı məqalə ilə çıxış edib.
İnstitutun baş direktoru, akademik Əli Abbasov, Milli Məclisin Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin sədri Sadiq Qurbanov, İSİ-nin Kəsilməz proseslərin modelləşdirilməsi və idarə edilməsi laboratoriyasının müdiri, r.ü.f.d., dosent Ədalət Paşayev və İSİ-nin icraçı direktoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən, t.e.d., dosent Elxan Səbziyevin həmmüəllifi olduqları məqalə Scopus bazasında indekslənən və Springer tərəfindən nəşr ediləcək məqalələr siyahısına daxil edilmiş, məruzəçi sertifikata layiq görülmüşdür.

Младший научный сотрудник Лаборатории моделирования и управления непрерывными процессами Института систем управления (ИСУ) Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Ульвия Гёюшова выступила со статьей на тему «Logistics of perishable goods via existing transport infrastructure» на 2-й Международной конференции по интеллектуальной среде и зеленым технологиям (ICSEGT 2025), организованной Университетом Одлар Юрду.
Статья, написанная в соавторстве с генеральным директором института, академиком Али Аббасовым, председателем Комитета по природным ресурсам, энергетике и экологии Милли Меджлиса Садыгом Гурбановым, заведующим лабораторией моделирования и управления непрерывными процессами института, д.ф.м., доцентом Адалатом Пашаевым и исполняющим обязанности исполнительного директора института, доктором технических наук, доцентом Эльханом Сабзиевым, вошла в список статей, индексируемых в базе данных Scopus и подлежащих публикации издательством Springer, и была удостоена сертификата докладчика.